Susitikimas rengiamas JK premjerui viliantis pasiekti kompromisą dėl „Brexit“ iki spalio 31 dieną numatyto išstojimo iš Bendrijos.

B. Johnsonas „susitiks derybų su pirmininku J.-C. Junckeriu dėl „Brexit“, pranešė Dauningo gatvė, tačiau daugiau jokių detalių apie planuojamą susitikimą nepateikė.

Europos Komisijos atstovė spaudai Natasha Bertaud žurnalistams sakė, kad J.-C. Junckeris ir B. Johnsonas susitiks darbo pietų, kurie rengiami „bendru sutarimu“.

Jungtinės Karalystės svaro sterlingų kursas JAV dolerio atžvilgiu penktadienį pakilo 1 proc., pasigirdus kalboms, kad abi pusės artėja prie kompromiso daugiausiai nesutarimų keliančiu Airijos sienos klausimu.

B. Johnsonas atsisako pasirašyti susitarimą, į kurį įtraukta vadinamoji apsidraudžiamoji priemonė (angl. backstop), skirta užtikrinti, jog po „Brexit“ siena tarp Šiaurės Airijos ir Airijos Respublikos išliks atvira.

B. Johnsono pirmtakė Theresa May sutiko su tokia sutartimi, tačiau JK parlamentas ją keliskart atmetė.

Euroskeptikai būgštauja, kad dėl „apsidraudžiamosios priemonės“ JK liks neribotam laikui supančiota su ES, nes turės laikytis jos taisyklių.

Dienraštis „The Times“ penktadienį pranešė, kad nedidelė Šiaurės Airijos Demokratinė junionistų partija (DUP), po 2017 metų rinkimų padėjusi valdantiesiems konservatoriams suformuoti daugumą parlamente, sutiko, jog būtų laikomasi kai kurių ES taisyklių.

Tačiau DUP lyderė Arlene Foster paneigė šį pranešimą ir pavadino jį „nesąmone“.

„JK turi išstoti kaip viena šalis“, – parašė ji socialiniame tinkle „Twitter“.

B. Johnsonas Bendruomenių Rūmuose nebeturi daugumos, o įstatymų leidėjai rugsėjo pradžioje suskubo priimti teisės aktą, įpareigojantį premjerą prašyti ES trims mėnesiams atidėti „Brexit“, jeigu jam nepavyks sudaryti susitarimo su Briuseliu dėl išstojimo sąlygų.

Premjeras atsisako tai daryti ir žada iki galutinio termino sudaryti vadinamąjį skyrybų susitarimą.