Anksčiau šį mėnesį parlamentas priėmė įstatymą, kuriuo siekiama užkirsti kelią „Brexit“ be sutarties, bet B. Johnsonas ir toliau tvirtina, kad Didžioji Britanija vis tiek išstos iš Europos Sąjungos dabar numatomą spalio 31 dieną, nepriklausomai nuo to, ar bus pasiektas „skyrybų“ susitarimas.

Bendruomenių Rūmų pirmininkas Johnas Bercow sakė, kad įstatymo nepaisymas „būtų baisiausias pavyzdys likusiai visuomenės daliai“, pranešė britų naujienų agentūra „Press Association“.

Ketvirtadienį Londone sakydamas kalbą J. Bercow perspėjo, kad jei vyriausybė priartės prie tokio dalyko, parlamentas „norės užkirsti kelią tokiai galimybei ir tvirtai tai padarys“.

„Jei tam reikės papildomo procedūrinio kūrybingumo, kad tai įvyktų, labai tikėtina, kad taip ir bus, ir kad nei esamų taisyklių apribojimai, nei laikrodžio tiksėjimas nesutrukdys“, – pridūrė jis.

J. Bercow kalbėjo po to, kai B. Johnsonas paneigė melavęs karalienei Elizabeth II, kai prašė jos šį mėnesį sustabdyti parlamento darbą.

B. Johnsonas prašė karalienės penkioms savaitėms nuo praėjusio antradienio sustabdyti parlamento darbą, tvirtindamas, kad to būtinai reikia prieš naujos vidaus darbotvarkės pristatymą.

Neįprastai ilgas parlamento darbo sustabdymas daugelio buvo laikomas bandymu užgniaužti nepritarimą išstojimui be sutarties spalio 31 dieną ir išprovokavo įvairiausių politinių jėgų triukšmą bei teisinius skundus.

Ketvirtadienį paklaustas, ar suklaidino karalienę dėl savo motyvų, susijusių su parlamento darbo sustabdymu iki spalio 14-osios, B. Johnsonas atsakė: „Absoliučiai ne.“