B. Johnsonas tvirtino, kad po rugpjūčio 2 dienos ataskaitos, kuri trečiadienį buvo paviešinta tai padaryti balsavimu įpareigojus parlamentui, vyriausybė „smarkiai paspartino“ pasirengimą išstojimui iš ES nesudarius susitarimo

Anot premjero, minimas dokumentas „Operation Yellowhammer“ („Operacija „Geltonoji starta“), prie kurio rengimo prisidėjo įvairūs departamentai ir kuriame įspėjama dėl galimų neramumų visuomenėje bei vaistų ir maisto produktų stygiaus „Brexit“ be sutarties atveju, yra „blogiausio atvejo scenarijus“.

„Visos svarbios pramonės sritys bus pasirengusios „Brexit“ be sutarties“, – sakė premjeras žurnalistams.

„Tai, ką čia matote, tėra protingas pasiruošimas blogiausio atvejo scenarijui. To būtų tikimasi iš bet kurios vyriausybės“, – kalbėjo jis.

Dokumente piešiamas niūrus vaizdas apie galimus neramumus ir įtampą visuomenėje bei ilgas eiles Lamanšo sąsiaurio uostuose, galinčias paveikti vaistų bei maisto produktų tiekimą, Jungtinei Karalystei spalio 31 dieną palikus ES nesudarius susitarimo su Briuseliu.

Tačiau pietrytinės Kento grafystės, kur smarkiai būgštaujama dėl tokių sutrikimų, konservatorių lyderis Paulas Carteris sutiko su B. Johnsonu, kad jo administracija pastarosiomis savaitėmis padarė „realią pažangą“.

„Esu tikras, kad mums Kente pavyks išvengti sutrikimų“, – sakė jis britų visuomeniniam transliuotojui BBC.

Tuo metu Prancūzijos biudžeto ministras Geraldas Darmaninas pareiškė, kad jam „šiek tiek neramu“ dėl to, kaip britai ruošiasi „Brexit“ be sutarties scenarijui.

„Negalima vos per kelias valandas grąžinti sieną, kurios nebuvo kelerius metus“, – sakė jis.

Dokumento „Operation Yellowhammer“ paskelbimas pakurstė ir parlamentarų susirūpinimą, kad netvarkingos „skyrybos“ su ES iš tiesų turės tokį neigiamą poveikį, koks vaizduojamas šioje ataskaitoje.

„Tai beprecedentė situacija“, – sakė Dominicas Grieve'as, praėjusią savaitę išvarytas iš Konservatorių partijos už tai, kad balsavo prieš vyriausybės „Brexit“ strategiją.

„Net jei pasiruošime „Brexit“ be sutarties, tai sukels didelių sutrikimų ir brangiai atsieis“, – pažymėjo jis.