Pabėgėlių registracijos stovyklose Lesbo, Chijo, Samo, Lero ir Kosos salose, kurios numatytos 6 300 žmonių, šiuo metu migrantų yra daugiau kaip 20 000.

Dar 4 000 žmonių apgyvendinti mažesnėse stovyklose ir būstuose. Trečiadienį atsistatydino daug kritikuotos Morijos pabėgėlių registracijos stovyklos Lesbo saloje vadovas Giannis Balbakakis. Jis teigė išeinąs pakelta galva. „Aš pavargau“, - pridūrė jis graikų naujienų agentūrai ANA MPA. Humanitarinės organizacijos daug metų kritikuoja sąlygas Morijoje ir kitose stovyklose salose.

2016 metų kovą sudarytas pabėgėlių paktas tarp ES ir Turkijos numato, kad ES visus migrantus, iš Turkijos nelegaliai atvykstančius į Graikijos salas, gali išsiųsti atgal.

Dėl personalo stygiaus prieglobsčio prašymų apdorojimas Graikijos salose vyksta lėtai. Nuo liepos dirbanti konservatyvi šalies vyriausybė paskelbė, kad spartins prieglobsčio procesą. Kas negaus prieglobsčio, iš karto bus išsiųstas atgal į Turkiją. Prieglobsčio prašymams nagrinėti bus skirta daugiau personalo.