„Mačiau tuos pranešimus. Jie iš esmės netikslūs“, – Baltuosiuose rūmuose sakė M. Pompeo.

„Kaip buvęs CŽA direktorius dažnai apie tokius dalykus nekalbu. Tik tais atvejais, kai kažkokie dalykai, mano nuomone, kelia pavojų žmonėms, arba pranešimai yra tokie baisūs, kad kelia didžiulį pavojų Jungtinėms Amerikos Valstijoms, komentuoju taip, kaip ką tik padariau“, – kalbėjo jis.

Valstybės sekretorius, kuris 2017 metais buvo CŽA direktorius, piktai sakė, kad tokie pranešimai gali sukelti pavojų žmonių gyvybėms.

Kaip buvo pranešta, informatorius Kremliuje patvirtino JAV žvalgybai, kad V. Putinas tiesiogiai režisavo Rusijos kišimąsi į JAV rinkimus D. Trumpo naudai, kenkiant jo varžovei, demokratų kandidatei Hillary Clinton.

Tai sukėlė įtampą tarp abiejų šalių ir metė šešėlį ant stulbinamos D. Trumpo pergalės.

Kaip teigta naujienų pranešimuose, cituojant šaltinius Amerikos žvalgybos bendruomenėje, informatorius prieš dvejus metus buvo išvežtas iš Rusijos dėl nuogąstavimų, kad jis gali būti demaskuotas. Dėl to Vašingtonas esą neteko labai svarbios galimybės gauti informacijos apie V. Putino darbą ir mąstyseną.

Kremlius antradienį patvirtino, kad asmuo, Rusijos žiniasklaidos įvardintas kaip JAV žvalgybos agentūros eksfiltruotas šnipas, tikrai dirbo Kremliuje, bet buvo atleistas ir neturėjo tiesioginių ryšių su prezidentu Vladimiru Putinu.

Įtakingas rusų laikraštis „Kommersant“, cituodamas šaltinius, pranešė, kad tas rusas buvo Rusijos vyriausybės aukšto rango šaltinis, tačiau buvo išvežtas iš šalies 2017 metais.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas nurodė, kad šis žmogus „dirbo prezidento administracijoje, bet prieš keletą metų buvo atleistas iš darbo vidiniu potvarkiu“.

Paklaustas, kada tai įvyko, jis atsakė, kad negali pasakyti tiksliai, bet tai buvo „2016 ar 2017 metais“.

Tuo metu televizija CNN pranešė, kad šis dešimtmečius informaciją teikęs šaltinis galėjo bendrauti su V. Putinu ir siuntė svarbių dokumentų, atsidurdavusių ant Rusijos lyderio darbo stalo, nuotraukas.

Pasak D. Peskovo, šis asmuo pagal savo pareigybę neturėjo tokios prieigos prie dokumentų.

„Jo pareigos nebuvo aukštesniojo pareigūno kategorijos, – patikino D. Peskovas. – Jo pareigose iš viso nenumatytas kontaktas su prezidentu.“

Anot D. Peskovo, JAV žiniasklaidos pranešimai yra „gana bulvarinio skaitalo žanro“.

„Aš nežinau, ar jis buvo agentas, ar ne. Galiu tik patvirtinti, kad jis dirbo prezidento administracijoje ir buvo atleistas“, – nurodė V. Putino atstovas.

Šis asmuo, kaip rašė „The New York Times“, buvo labai svarbus pateikiant informaciją, kuria remdamasi JAV žvalgyba padarė išvadą, kad V. Putinas tiesiogiai režisavo Rusijos kišimąsi į JAV rinkimus D. Trumpo naudai, kenkiant jo varžovei, demokratų kandidatei Hillary Clinton.

Laikraščio žiniomis, informatorius taip pat tiesiogiai susiejo V. Putiną su įsilaužimu į JAV Demokratų nacionalinio komiteto kompiuterius, po kurio buvo nutekinta daug laiškų su H. Clinton nepalankia informacija.