„Paprašiau Johno atsistatydinti – tai buvo padaryta šįryt“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė prezidentas.

„Vakar vakare informavau Johną Boltoną, kad jo paslaugos nebereikalingos Baltiesiems Rūmams“, – pridūrė jis.

D. Trumpas pažadėjo kitą savaitę atskleisti, kas taps jo naujuoju patarėju.

Tuo metu J. Boltonas pareiškė, kad pats pasisiūlė prezidentui atsistatydinti.

„Vakar vakare pasiūliau atsistatydinti, o prezidentas Trumpas pasakė: „Pakalbėkim apie tai rytoj“, – parašė J. Boltonas tviteryje.

Ši žinia pasirodė kelios dienos po to, kai D. Trumpas sukėlė triukšmą paskelbęs, kad atšaukė slaptą susitikimą su Afganistano talibų atstovais.

J. Boltonas yra prieštaringai vertinamas politikos veikėjas, susijęs su invazija į Iraką ir kitais agresyvios užsienio politikos sprendimais. Jis buvo laikomas viena iš pagrindinių Baltųjų rūmų griežtos pozicijos varomųjų jėgų Irano, Venesuelos ir kitų vietų, kuriose vyksta neramumai, atžvilgiu.

2018-ųjų balandžio 9 dieną J. Boltonas tapo trečiuoju D. Trumpo patarėju nacionalinio saugumo klausimais.

D. Trumpui tapus JAV prezidentu, patarėju nacionalinio saugumo klausimais buvo paskirtas Michaelas Flynnas, bet šiame poste jis išsilaikė vos 22 dienas. M. Flynną pakeitęs Herbertas Raymondas McMasteris ištvėrė metus.

Kai šaliai vadovavo George'as W. Bushas, J. Boltonas 2005–2006 metais dirbo JAV nuolatiniu atstovu prie Jungtinių Tautų, nors ir garsėjo skeptišku požiūriu į šią organizaciją.

JAV žiniasklaida neretai vadindavo J. Boltoną vienu iš įtakingiausių D. Trumpo administracijos pareigūnų, nors ir pripažindavo, kad kartais tarp prezidento ir jo patarėjo kildavo nesutarimų.