„Baigiantis darbo dienai parlamento darbas bus sustabdytas“, – sakė premjero atstovas spaudai.

Jis pridūrė, kad parlamento darbas bus įšaldytas nepriklausomai nuo to, kaip baigsis vyriausybės inicijuotas balsavimas dėl pirmalaikių rinkimų organizavimo ateinantį mėnesį.

B. Johnsonas rugpjūtį paprašė karalienės Elžbietos II įšaldyti Bendruomenių Rūmų darbą iki spalio 14 dienos. Anot premjero, pertrauka būtina, kad jis galėtų pristatyti naują – „drąsią ir ambicingą“ – vidaus darbotvarkę.

Šios parlamento darbo pertraukos laikas ir ilgesnė nei įprastai trukmė sukėlė pasipiktinimo bangą JK politinėje arenoje. B. Johnsono politiniai oponentai pareiškė, kad parlamento darbo sustabdymas yra „perversmas“ ir „Konstitucijos pažeidimas“.

Įstatymų leidėjai, pasisakantys prieš „Brexit“ be sutarties, sako, jog šiuo žingsniu akivaizdžiai siekiama sužlugdyti jų pastangas užkirsti kelią tokiam scenarijui.

Dėl šio premjero žingsnio buvo pateikti keli skundai teismams, tačiau šie juos atmetė.

Visgi B. Johnsonui tai neišėjo į gera: opozicijai priklausantys parlamentarai ir vyriausybės strategijos nepalaikantys įstatymų leidėjai konservatoriai prastūmė teisės aktą, įpareigojantį premjerą ateinantį mėnesį prašyti ES atidėti „Brexit“, jeigu jam nepavyks pasiekti susitarimo su Bendrija.

Pirmadienį šis teisės aktas turėtų sulaukti karalienės pritarimo.

Reaguodamas B. Johnsonas išmetė iš Konservatorių partijos 21 prieš jį sukilusį parlamentarą, tarp jų karo laikų ministro pirmininko Winstono Churchillio vaikaitį. Tai reiškia, kad šie politikai nebegalės kandidatuoti kituose visuotiniuose rinkimuose kaip Konservatorių partijos atstovai.

Tokios griežtos priemonės išprovokavo naują maištą – iš vyriausybės ir partijos pasitraukė keli ministrai, tarp jų darbo ir pensijų sekretorė Amber Rudd.