„Tokių pasiūlymų negavome“, – prieš susitikimą su B. Johnsonu sakė L. Varadkaras.

„Nebus apsidraudžiamosios priemonės, nebus ir sutarties“, – perspėjo Airijos premjeras, pabrėždamas, kad susitikimas su B. Johnsonu yra „galimybė pasižiūrėti, kokių galima rasti sąlyčio taškų“.

Buvusios premjerės Theresos May su ES suderėtoje „Brexit“ sutartyje įtvirtinta apsidraudžiamoji priemonė turi užtikrinti, kad po JK išstojimo iš ES siena tarp Airijos ir Šiaurės Airijos išliks atvira nepriklausomai nuo JK ir ES santykių ateityje.

Apsidraudžiamoji priemonė neleistų Jungtinei Karalystei pasitraukti iš ES muitų sąjungos iki tol, kol nebus surastas ilgalaikis sprendimas dėl prekybos taisyklių.

Savo ruožtu britų premjeras Borisas Johnsonas pirmadienį pabrėžė siekiąs, kad apsidraudžiamosios priemonės klausimas iš derybų būtų išbrauktas. Pasak jo, tai padėtų abiem pusėms iki spalio 31 d., kai JK turi pasitraukti iš ES, pasiekti kompromisinį susitarimą.

Prieš susitikimą su L. Varadkaru, B. Johnsonas galimybes išspręsti apsidraudžiamosios priemonės klausimą vertino optimistiškai.

„Tikrai manau, kad būdas yra“, – sakė B. Johnsonas, neatskleisdamas daugiau detalių. jo teigimu, „Brexit“ be sutarties būtų „valstybinio aparato nesėkmė, už kurią mes visi būtume atsakingi“.