Premjeru paskirtas Giuseppe Conte trečiadienį susitiks su prezidentu Sergio Mattarella ir šiam pristatys ministrų sąrašą. Jei prezidentas patvirtins kandidatus, ministrų sąrašas bus paviešintas iš karto po susitikimo.

Pasak žiniasklaidos pranešimų, sąraše įrašyta M5S vadovo Luigio Di Maio kandidatūra – jis taptų užsienio reikalų ministru. Europos Parlamento narys, PD atstovas Robertas Gualtieris yra laikomas stipriu kandidatu perimti ekonomikos ministro pareigas.

Dar vienas svarbus – Italijos vidaus reikalų ministro – postas. Prieš vyriausybės krizės paskelbimą vidaus reikalus tvarkė kraštutinės dešinės partijos vadovas, migracijai nepritariantis ir kompromisų neieškantis Matteo Salvinis. Dabar jį turėtų pakeisti aukšto lygio vidaus reikalų ministerijos darbuotoja, technokratė Luciana Lamorgesė arba valstybės policijos vadovas Francas Gabriellis.

Paskelbus ministrų sąrašą, įvyktų prisaikdinimo ceremonija, o po jos, praėjus kelioms dienoms, abejuose parlamento rūmuose būtų balsuojama dėl pasitikėjimo naująja vyriausybe.

PD ir M5S partijos šiaip jau yra aršios konkurentės, vis dėlto jos sugebėjo sujungti pajėgas ir sudaryti bendrą M. Salvinio „Lygai“ oponuojančią grupę. Prieš tai, kai praėjusį mėnesį M. Salvinis su partija nusprendė pasitraukti iš koalicijos, valdė būtent „Lygos“ ir M5S dauguma.

M5S antradienį surengė internetinį partijos narių balsavimą. Jo metu naująją vyriausybę parėmė beveik 80 proc. balsavusiųjų. Jei M5S ir PD būtų nepasisekę suformuoti vyriausybės, kita alternatyva galėjo būti pirmalaikiai rinkimai.