Liberalai demokratai džiaugiasi galėdami pranešti, kad prie partijos prisijungė Braknelio atstovas parlamente Philipas Lee“, – sakoma liberaldemokratų pranešime.

B. Johnsono kurso priešininkai ketina pateikti iniciatyvą, kad Bendruomenių Rūmai trečiadienį balsuotų dėl „Brexit“ atidėjimo trims mėnesiams.

Dabartinė šalies išstojimas iš ES po daugiau kaip 45 narystės metų data yra spalio 31-oji. B. Johnsonas kategoriškai atmeta savo partijos maištininkų ir pozicijos planus ir grasina naujais rinkimais, jei per balsavimą patirs pralaimėjimą.

Premjeras pirmadienio vakarą pakartojo, kad žūtbūt spalio gale išves Jungtinę Karalystę iš ES – net ir be sutarties. Opozicijos lyderis Jeremy‘is Corbynas, anot žiniasklaidos, nori, kad jo leiboristai parlamente balsuotų dėl naujų rinkimų spalio 14-ąją. Tačiau su tuo turės būti susietas mechanizmas, kuriuo atidedamas spalio 31-ąją numatytas „Brexit“, kad būtų išvengta išstojimo iš ES be sutarties, sakė laikraščio „The Sun“ politikos skyriaus vadovas Tomas Newtonas Dunnas, remdamasis partijos šaltiniais.

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas kaltina parlamentarus „gudrybėmis“. Taip esą Europos Sąjungoje kurstomi neteisingi įsivaizdavimai, kad Londonas gali atidėti ar net atšaukti išstojimą iš ES. „Dar vieno pratęsimo nebus“, - teigė jis stočiai „Sky News“.

ES stiprina pasirengimą „Brexit“ be sutarties

Europos Komisija stiprina savo pasirengimą netvarkingam „Brexit“ spalio pabaigoje. Komisijos pirmininkas Jeanas Claude‘as Junckeris trečiadienį tarsis su kolegomis dėl tolesnių priemonių, sakė ES atstovė. Didžiosios Britanijos išstojimas iš ES be sutarties esą yra reali galimybė, nors jos Briuselis ir nenori.

Komentuodama derybas tarp Londono ir Briuselio dėl britų norimų „Brexito“ sutarties pataisų, atstovė sakė, kad „procese yra pažangos“, nes sutarta dėl dažnesnių derybininkų susitikimų techniniu lygiu. Apie turinio pažangą esą bus paskelbta, kaip tik jos bus.

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas, esant reikalui, nori išvesti savo šalį ES ir be sutarties. Parlamentarai Bendruomenių Rūmuose mėgins tam užkirsti kelią ir galbūt dar kartą atidėti „Brexitą“.

B. Johnsonas reikalauja išbraukti iš sutarties apsidraudžiamąją priemonę dėl sienos tarp Airijos ir Šiaurės Airijos (backstop). ES atsisako keisti susitarimą, tačiau teigia, kad pasižiūrėtų konkrečius pasiūlymus dėl alternatyvų. Iki šiol pasiūlymai nėra žinomi.

Prancūzijos ministras sako, kad „Brexit“ be susitarimo yra realiausias scenarijus

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves Le Drianas antradienį realiausiu „Brexit“ scenarijumi pavadino Didžioji Britanijos išstojimą iš Europos Sąjungos be jokio susitarimo.

Tokį pareiškimą Prancūzijos diplomatijos vadovas padarė britų premjerui Borisui Johnsonui teigiant, kad Jungtinė Karalystė pasitrauks iš bendrijos spalio 31 dieną, nepriklausomai nuo to, ar jam pavyks pakeisti susitarimą su ES, ar ne.

„Tai realiausias scenarijus“, – Paryžiuje žurnalistams sakė J.-Y. Le Drianas, paklaustas apie galimybę britams pasitraukti be susitarimo dėl prekių ir žmonių judėjimo iš Britanijos į Europą ir atgal.

Jis pridūrė, kad „tai turės trūkumų, tai neišvengiama“ ir kad tarp Paryžiaus ir Londono gali kilti nesutarimų dėl žuvininkystės.

Pasak ministro, net jeigu išsipildytų išstojimo be susitarimo scenarijus, kai kurias klausimais diskusijos turės tęstis, pavyzdžiui, dėl lėktuvų nusileidimo oro uostuose ar greitųjų traukinių sistemos „Eurostar“.

J.-Y. Le Drianas pakartojo poziciją, kad Prancūzija nesutinka dar kartą atidėti Britanijos pasitraukimo iš ES datos.