Europos Komisijos atstovė Tovė Ernst padėkojo šioms valstybėms narėms už bendradarbiavimą dar kartą, siekiant rasti bendrą sprendimą dėl laive buvusių žmonių.

Kaip nurodoma, migrantai pirmadienį buvo išlaipinti Italijos Pocalo uoste, Sicilijoje. Dabar Europos Komisija pradės koordinuoti migrantų perkėlimą.

Laivas su daugiau kaip 100 išgelbėtų migrantų aštuonias dienas išbuvo jūroje. Pirmadienį, nepaisydamas draudimo, laivas įplaukė į Italijos teritorinius vandenis. Migrantai buvo išlaipinti, o laivą konfiskavo Italijos institucijos.

Italijoje galioja drakoniški įstatymai, pagal kuriuos migrantų gelbėjimo laivams, be leidimo įplaukusiems į šalies teritorinius vandenis, gresia baudos iki 1 mln. eurų.

Tyrimas: tik 21 proc. pabėgėlių gimtąsias šalis palieka dėl ekonominių priežasčių

Konfliktai ir persekiojimas šio dešimtmečio viduryje į Europą išginė gerokai daugiau žmonių nei ekonominiai motyvai, rodo Vokietijos „Ifo“ instituto atliktas tyrimas, kurio rezultatus pristato agentūra „Reuters“.

Miuncheno mokslininkai išanalizavo migrantų, kurie 2015 ir 2016 metais buvo palikę savo gimtąsias šalis, apklausų duomenis. 77 proc. respondentų pagrindine bėgimo priežastimi nurodė konfliktus gimtinėje ir tik 21 proc. ekonomines priežastis. 2 proc. įvardijo gamtos katastrofas ar kitas priežastis.

Motyvacija palikti gimtąją šalį buvo labai skirtinga priklausomai nuo to, iš kur migrantai kilę. Daugiau kaip 90 proc. apklaustųjų iš Afganistano, Irako, Somalio, Sudano ir Sirijos išvyko dėl konfliktų savo tėvynėje. Tačiau šis motyvas lemiamas buvo mažiau nei 10 proc. apklaustųjų iš Alžyro ir Maroko.

Iš viso buvo išanalizuoti beveik 22 000 vyresnių nei 14 metų amžiaus migrantų duomenys: apklausti pabėgėliai Europos tranzitinėse šalyse Graikijoje, Italijoje, Šiaurė Makedonijoje, Kroatijoje ir Bulgarijoje.

Tyrimo duomenys yra anoniminiai, todėl apklaustieji neturėjo pagrindo pateikti neteisingos informacijos, sakė „Ifo“ ekspertas Panu Poutvaara.