„J. Zarifas ... atvyko į Bjaricą, kur vyksta G-7 susitikimas, pratęsti derybų dėl neseniai Irano ir Prancūzijos prezidentų aptartų priemonių“, – tviteryje pranešė ministerijos atstovas Abbasas Mousavi (Abasas Musavis), turėdamas omeny pastangas išgelbėti branduolinį susitarimą.

„Šio vizito metu nebus jokių susitikimų ar derybų su Amerikos delegacijos“, – nurodė jis.

Prancūzijos prezidentūra taip pat patvirtino, kad Irano užsienio reikalų ministras neketina susitikti su JAV prezidentu Donaldu Trumpu ar kokiais kitais Amerikos pareigūnais.

Irano ministras ketina susitikti su savo Prancūzijos kolega Jeanu-Yvesu Le Drianu, tačiau „šiame etape nenumatoma jokių susitikimų su amerikiečiais“, nurodė Prancūzijos pareigūnai.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Irano prezidentas Hassanas Rouhani per pastarąsias kelias savaites keletą kartu kalbėjosi telefonu siekiant sumažinti įtampą tarp Teherano ir Vašingtono.

Įtampa tarp šalių tvyro nuo tada, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas vienašališkai pasitraukė iš 2015 metais pasiekto susitarimo, kuomet Iranui buvo panaikintos sankcijos mainais į jo branduolinės programos apribojimus.