Jiedu jau buvo susitikę Singapūre ir Hanojuje, o šį birželį surengė iš anksto neplanuotą susitikimą Korėjos pusiasalį dalijančioje Demilitarizuotoje zonoje.

Sekmadienį paklaustas apie dar vieną susitikimą su Šiaurės Korėjos lyderiu, D. Trumpas, dalyvaujantis Prancūzijos Bjarico kurorte vykstančiame Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikime, pareiškė, kad „tikriausiai surengsime dar vienas“ derybas.

Derybos dėl Šiaurės Korėjos branduolinio nusiginklavimo yra įstrigusios nuo vasario, kai žlugo antrasis JAV prezidento ir Kim Jong Uno susitikimas Vietname.

Pinigų stokojanti Šiaurės Korėja Hanojuje reikalavo nedelsiant sušvelninti sankcijas, įvestas šaliai dėl jos branduolinės ir balistinių raketų programų. Tačiau derybos nutrūko lyderiams nesutarus, ko Pchenjanas galėtų atsisakyti mainais.

Birželio 30-ąją abu lyderiai Demilitarizuotoje zonoje sutiko atnaujinti darbinio lygio derybas dėl Pchenjano branduolinės programos, tačiau jos iki šiol nepradėtos.

Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida anksčiau sekmadienį pranešė, kad šalies lyderis Kim Jong Unas išvakarėse stebėjo „itin didelės raketų leidimo sistemos“ bandymą.

Japonijos ministras pirmininkas Shindzo Abe sekmadienį G-7 šalių viršūnių susitikimo kuluaruose pareiškė, kad naujausias Šiaurės Korėjos įvykdytas raketos bandymas pažeidžia Jungtinių Tautų taisykles.

Tuo metu D. Trumpas pareiškė „nesąs patenkintas“ naujausiu Šiaurės Korėjos raketų bandymu, tačiau nesureikšmino šio incidento.