„Ne, šito neaptarinėjau“, – sakė D. Trumpas žurnalistams G-7 viršūnių susitikimo kuluaruose Prancūzijos Bjarico mieste.

Tačiau E. Macronas anksčiau sekmadienį pranešė, kad G-7 šalys „sutarė dėl to, ką pranešti Iranui“ ir pavedė jam perduoti Teheranui tą žinutę bei surengti derybas su iraniečių pareigūnais.

Apie tą žinutę daugiau detalių neskelbiama, bet Eliziejaus rūmai sako, kad jos tikslas yra neleisti Iranui turėti branduolinių ginklų ir neleisti toliau didėti įtampai Artimųjų Rytų regione.

D. Trumpas per susitikimą su Japonijos premjeru Shinzo Abe (Šindzu Abe) teigė, kad netrukdys nė vienam lyderiui kalbėtis su Iranu, ir atkreipė dėmesį į neseniai japonų ministro pirmininko surengtą vizitą į Teheraną.

„Informuosime [Iraną] patys. Bet negali neleisti žmonėms kalbėti. Jei jie nori kalbėti, tegul kalba“, – pareiškė D. Trumpas.

Tarp Teherano ir Vašingtono tvyro didžiulė įtampa, smarkiai išaugusi po to, kai prezidentas D. Trumpas pernai gegužę išvedė JAV iš svarbaus 2015 metų tarptautinio susitarimo dėl Irano branduolinės programos.

Vėliau Vašingtonas sugrąžino Teheranui griežtas vienašales sankcijas.

Reaguodamas į sankcijas ir kaltindamas partneres Europoje, kad jos nepadeda apeiti šių priemonių, Iranas gegužę paskelbė, jog nebesilaikys dalies pagal branduolinį susitarimą prisiimtų įsipareigojimų, susijusių su urano sodrinimo ir atsargų kiekio suvaržymais.

Teheranas taip pat pagrasino, jog imsis tolesnių žingsnių, jei likusios sutarties šalys – Didžioji Britanija, Kinija, Prancūzija, Vokietija ir Rusija – nepadės apeiti JAV sankcijų.