„Gaisrų Amazonijoje mastas sukrečia. Jie kelia grėsmę ne tik Brazilijai bei kitoms paveiktoms šalims, bet ir visam pasauliui“, – sakė Steffenas Seibertas žurnalistams Berlyne.

„Kanclerė įsitikinusi, kad ši ekstremali situacija Amazonijos miškuose turi būti šį savaitgalį vyksiančio G-7 susitikimo darbotvarkėje“, – sakė jis ir pridūrė, kad A. Merkel palaiko Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono raginimą G-7 lyderiams aptarti šį klausimą per susitikimą Bjarice.

E. Macrono pastangos atkreipti pasaulio lyderių dėmesį į šią problemą išprovokavo Brazilijos prezidento Jairo Bolsonaro įtūžį. Jis apkaltino Prancūzijos vadovą turint „kolonijinį mentalitetą“.

J. Bolsonaro vis griežčiau kritikuojamas aplinkosaugos aktyvistų dėl miškų kirtimo, kasybos bei pramoninio ūkininkavimo skatinimo Amazonijoje.

Ketvirtadienį prezidentas atmetė priekaištus, kad dėl gaisrų kalta jo politika, ir sakė, jog Brazilija išgyvena „aplinkosaugos psichozę“, stabdančią vystymąsi.

Brazilijos nacionalinio kosmoso tyrimų instituto duomenimis, šįmet nuo sausio iki rugpjūčio buvo užfiksuota beveik 73 tūkst. gaisrų. Pernai per tą patį laikotarpį užregistruoti 39 759 gaisrai.