Vokietijos ministras paragino diplomatus iš Rusijos ir Ukrainos susėsti prie bendro diskusijų stalo ir atnaujinti derybas Ukrainos klausimu. „Šiame kare daugiau neturi būti nė vienos aukos. Jis privalo pagaliau būti sustabdytas“, – Maskvoje sakė H. Maasas.

Konfliktas tarp prorusiškų sukilėlių ir Ukrainos karinių pajėgų Rytų Ukrainoje tęsiasi jau penkerius metus, karo metu žuvo daugiau nei 13 000 žmonių.

H. Maasas pabrėžė, kad nuo 2015 metų Vokietijos ir Prancūzijos dėtos pastangos į regioną atnešti taiką buvo įšaldytos, bet dabar, atrodo, jos įgijo naujos varomosios jėgos dėl Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio prašymo atnaujinti pokalbį su Rusija. Šią gegužę pareigas perėmęs V. Zelenskis spaudė kolegas, kad šie inicijuotų naują potencialų susitikimą Minske, kurio metu vyktų Ukrainos taikos derybos.

H. Maasas teigė į šį klausimą žiūrintis viltingai. „Kalbant apie paliaubas, karinių grupių atskyrimą ir Minsko susitarimo įgyvendinimą, pagaliau vėl galime tikėtis šviesos tunelio gale“, – susitikimo su Rusijos ministru S. Lavrovu metu sakė H. Maasas, nurodydamas 2015 metais Baltarusijoje pasirašytą taikos susitarimą.