Du kandidatai į eurokomisarus, Rovana Plumb ir Danas Nica, priklauso valdančiajai Rumunijos Socialdemokratų partijai (PSD) ir yra Europos Parlamento nariai.

„Jie labai gerai pažįsta Europos institucijas ir žino, ką reiškia [Europos] komisaro postas“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė premjerė Viorica Dancila.

Tačiau opozicija tvirtino, kad R. Plumb ir D. Nicos kandidatūros netinkamos dėl juos persekiojusių įtarimų korupcija ir artimų ryšių su buvusiu PSD vadovu Liviu Dragnea, kuris anksčiau šiemet buvo pasiųstas į kalėjimą už korupciją.

„Danas Nica ir Rovana Plumb palaikė antieuropietišką Liviu Dragnea kursą ir gynė jo karą su teismų sistema ir įstatymo viršenybe“, – trečiadienį pareiškė buvęs ES komisaras Dacianas Ciolosas, dabar vadovaujantis liberaliai EP frakcijai „Atnaujinkime Europą“.

„Karas“, apie kurį užsiminė D. Ciolosas, buvo virtinė teismų sistemos reformų, kurias stūmė PSD ir kurioms griežtai priešinosi opozicija ir Briuselis, sunerimę, kad jos sutrukdys kovai su korupcija Rumunijoje.

59-erių D. Nica yra buvęs komunikacijų ministras, o R. Plumb, kuriai taip pat yra 59 metai, anksčiau vadovavo Aplinkos apsaugos ir Europos lėšų ministerijoms.

Rumunijos opozicija atkreipė dėmesį į tai, kad D. Nica buvo įtariamas ėmęs kyšius viename 2004 metais kilusiame skandale dėl vyriausybės „Microsoft“ programinės įrangos licencijų pirkimo.

Byla galiausiai buvo nutraukta suėjus senaties terminui.

Tuo metu R. Plumb buvo kaltinama L. Dragnea artimai bendrovei naudingų sprendimų, susijusių su vienos salos Dunojaus upėje nuosavybe, tvirtinimu 2013 metais.

Tačiau 2017-aisiais parlamentas neleido panaikinti R. Plumb teisinės neliečiamybės, todėl kovos su korupcija pareigūnai turėjo nutraukti savo tyrimą.

V. Dancila atmetė šią kritiką ir apkaltino opoziciją „juodinant“ Rumunijos įvaizdį. Vis dėlto premjerė pripažino, kad būsimoji EK pirmininkė Ursula von der Leyen gali atmesti tiek R. Plumb, tiek D. Nicos kandidatūras.

„Jei šie pasiūlymai nebus geri, pateiksime kitų“, – teigė Rumunijos vyriausybės vadovė.

Rumunijai šiuo metu priklauso regioninės politikos eurokomisaro portfelis, o naujosios sudėties EK Bukareštas tikisi gauti energetikos arba transporto eurokomisaro portfelį.