„Asmeninis susitikimas?“ – pridūrė jis, taip lyg siūlydamas savo pagalbą Xi Jinpingui.

Protestuotojai Honkonge rengia mitingus jau 10 savaičių, reikalaudami atšaukti ekstradicijos į žemyninę Kiniją įstatymo projektą bei ištirti brutalius protestus malšinančių policijos pareigūnų veiksmus.
D. Trumpas taip pat netikėtai susiejo galimą JAV prekybos susitarimą su Kinija, kuris turėtų užbaigti daugiau nei metus trunkantį prekybos karą, su taikiu Honkongo neramumų sprendimu.

„Kinija praranda milijonus darbo vietų kitoms šalims, kurioms netaikomi muitai. Tūkstančiai bendrovių traukiasi. Žinoma, Kinija nori pasirašyti susitarimą. Pirma tegu žmoniškai susitvarko su Honkongu!“ – tviteryje pareiškė JAV prezidentas, pirmą kartą užsiminęs, kad prekybos susitarimo likimas gali priklausyti nuo to, kaip Pekinas tvarkysis su Honkongo protestais.

Jungtinės Valstijos ne kartą teigė esančios „giliai susirūpinę“ dėl Kinijos saugumo pajėgų judėjimo netoli Honkongo ir ragino Pekiną gerbti miesto autonomiją.

Pagal 1997 m. susitarimą, kuriuo Honkongas britų buvo perduotas Kinijai, miestui suteikiama dalinė autonomija ir kur kas daugiau laisvių nei žemyninėje Kinijoje.

Kaip parodė naujausia Honkongo protestuotojų apklausa, didžioji dalis prodemokratiškai nusiteikusių Honkongo demonstrantų turi universitetinį išsilavinimą, daugiau nei pusė jų yra jaunuoliai iki 30 metų amžiaus ir beveik visi jie nekenčia policijos.