„Prašymas pateiktas dėl rugpjūčio 17 dienos. Reikalavimai – tie patys. Vieta – bulvarai nuo Kristaus Kančios iki Sodo žiedo", – kalbėjo pareigūnas.

Prašymas dėl eitynių buvo pateiktas dar penktadienį. Maskvos savivaldybės komentarų šiuo klausimu gauti nepavyko.

Tarp pareiškėjų, įskaitant A. Morevą, yra savivaldybės deputatai Ilja Azaras ir Jelena Filina.

Rusijos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, rugpjūčio 10 dieną vykusiame mitinge „Susigrąžinsime teisę į rinkimus“ dalyvavo 20 tūkst. žmonių. Tuo metu nevyriausybinės organizacijos „Baltasis skaitiklis“ savanoriai nurodė, kad akcijos dalyvių buvo nuo 50 tūkst. iki 60 tūkstančių.

Vienas pagrindinių protestuotojų reikalavimų – leidimas įregistruoti dešimtis populiarių opozicijos kandidatų miesto tarybos rinkimams, vyksiantiems rugsėjį. Taip pat prašoma nutraukti baudžiamąsias ir administracines bylas, iškeltas protestuotojams, dalyvavusiems nesankcionuotuose liepos 27-osios ir rugpjūčio 3 dienos mitinguose.

Rugpjūčio 17 dieną Maskvoje taip pat rengiamas „Seserų maršas“, siekiant palaikyti savo tėvo nužudymu kaltinamas seseris Chačaturian.

„Iš dalies mūsų auditorija sutaps, – sakė A. Morevas. – Tačiau manau, kad represijų istorija apima ir „Seserų maršą“. Manau, kad rasime kokį nors sprendinį.“

Tuo metu Rusijos Komunistų partija drauge su kairiosiomis jėgomis tą pačią dieną planuoja rengti mitingą su šūkiu „Už teisingus ir švarius rinkimus“. Partija pareiškė, kad leidimą mitingui gavo ir šioje akcijoje nesivienys su nepriklausomais kandidatais į Maskvos dūmą.