N. Maduro „nusprendė nesiųsti Venesuelos delegacijos“ ketvirtadienį ir penktadienį turėjusių vykti derybų su opozicijos lyderio Juano Guaido (Chuano Gvaido) atstovais „dėl didelės ir brutalios agresijos,.. nuolat vykdomos prieš Venesuelą [JAV prezidento Donaldo] Trumpo administracijos“, sakoma vyriausybės pareiškime.

D. Trumpas anksčiau šią savaitę įsakė įšaldyti visą Jungtinėse Valstijose esantį Venesuelos vyriausybės turtą ir uždraudė sandorius su venesueliečių pareigūnais.

Venesuelą yra apėmusi ekonominė krizė ir politinė priešprieša tarp prezidento N. Maduro vyriausybės ir Nacionalinės Asamblėjos pirmininko J. Guaido.

Opozicijos lyderis J. Guaido šių metų pradžioje pasiskelbė laikinuoju šalies prezidentu; jį pripažįsta JAV ir daugiau kaip 50 kitų valstybių.

Naftos turtinga, bet lėšų stokojanti Venesuela jau penkerius metus kenčia recesiją. Šalyje stinga būtiniausių dalykų, tokių kaip maisto produktai ar vaistai, ir beveik ketvirtadaliui iš 30 mln. šalies gyventojų reikia skubios pagalbos, rodo Jungtinių Tautų duomenys.