45 metų Jordanijos princesė Haya, Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) premjero, 70 metų šeicho Mohammedo bin Rashido al Maktoumo žmona, paprašė aukštesniojo teismo orderio dėl apsaugos nuo prievartinės santuokos, orderio dėl apsaugos nuo priekabiavimo ir poros vaikų globos teisių.

Princesės prašymo dėl apsaugos nuo prievartinės santuokos detalės nežinomos, nurodoma PA pranešime.

Dubajaus valdytojas ir jo žmona teisme kovoja dėl savo vaikų gerovės. Bylą nagrinėja teisėjas Andrew McFarlane'as, vadovaujantis Anglijos ir Velso aukštesniojo teismo šeimos bylų padaliniui.

Byla nagrinėjama Karališkųjų teisingumo rūmų komplekse Londone, parengiamasis posėdis prasidėjo antradienį.

Teisėjas leido žiniasklaidai pranešti, kad princesė Haya pateikė minėtus prašymus.

Teisme taip pat paskelbta, kad šeichas Mohammedas paprašė tuojau pat grąžinti vaikus į Dubajų.

Princesė Haya yra Jordanijos velionio karaliaus Husseino duktė ir netikra dabartinio Jordanijos karaliaus Abdullah II sesuo.

Minėtais orderiais galima pasinaudoti siekiant padėti žmogui, kuris verčiamas tuoktis arba jau yra priverstinai sutuoktas. Dėl jų gali kreiptis toks asmuo ar susijusi trečioji šalis, arba, teismui leidus, koks nors kitas žmogus.

Atitinkamame įstatyme apibrėžiama, kad vertimas tuoktis gali apimti fizinę jėgą, taip pat emocinį spaudimą, grasinimą ar psichologinę prievartą.

A. McFarlane'as remdamasis viešuoju interesu atmetė šeicho Mohammedo advokatų prašymą neleisti skelbti kai kurių detalių.

Anksčiau teisėjas nusprendė, kad teismo procesą gali stebėti tik akredituoti žurnalistai iš Anglijos ir Velso jurisdikcijos žiniasklaidos priemonių.

Hayą į teismą atlydėjo jos advokatė Fiona Shackleton, kuri atstovavo sosto įpėdiniui princui Charlesui jo skyrybų su Velso princese Diana byloje.

Šeichui Mohammedui atstovauja Helen Ward, kuri buvo Guy Ritchie advokatė jam skiriantis su popmuzikos žvaigžde Madonna, ir buvusio „Formulės-1“ boso Bernie Ecclestone'o atstovė jo skyrybų byloje.

Dubajaus valdytojas į teismą neatvyko.

Prie teismo rūmų komplekso vyko nedidelė demonstracija prieš šeichą Mohammedą.

Parengiamasis posėdis turi trukti dvi dienas ir tęsis trečiadienį.