Per sekmadienį įvykdytą išpuolį prieš kandidato į A. Ghani pavaduotojus Amrullah Saleho biurą Kabule žuvo mažiausiai 20 žmonių, dar 50 buvo sužeisti.

Smurtas kilo pirmąją artėjančių prezidento rinkimų kampanijos dieną, primindamas apie nepavydėtiną saugumo padėtį Afganistane bei ankstesnius balsavimus lydėjusį chaosą ir kraujo paliejimą.

Ataka prasidėjo apytiksliai 16 val. 40 min. (15 val. 10 min. Lietuvos) laiku, kuomet netoli A. Saleho vadovaujamos reformų siekiančios jaunimo ir pilietinės visuomenės organizacijos „Green Trend“ biuro nugriaudėjo galingas sprogimas.

Kandidatui į viceprezidentus pavyko išsigelbėti be rimtų sužeidimų, pranešė jo atstovai.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, puolimas prasidėjo mirtininkui sprogdintojui prie įėjimo į pastatą detonavus sprogmenų prikrautą automobilį ir į vidų įbėgus trims užpuolikams.

Šturmas baigėsi maždaug po šešių valandų, kai buvo likviduoti visi užpuolikai ir buvo išgelbėti visi pastate buvę 150 žmonių, nurodė VRM, pranešusi apie 20 žuvusiųjų ir 50 sužeistųjų.

Kol kas nė viena grupuotė neprisiėmė atsakomybės už ataką.

Anksčiau sekmadienį pakiliai nusiteikęs A. Ghani pradėjo savo kampaniją teigdamas, kad „taika artėja“ ir kad po beveik 18 metų trukusio konflikto prasidės lemtingos derybos su musulmonų ekstremistų judėjimu Talibanu.

Jis tikisi per dukart atidėtus prezidento rinkimus, dabar turinčius įvykti rugsėjo 28 dieną, įveikti savo 17 oponentus ir užsitikrinti antrą kadenciją valstybės vadovo poste.

Šeštadienį A. Ghani paskirtas taikos ministras Abdul Salamas Rahimi pareiškė, jog artimiausiomis dienomis prasidės tiesioginės derybos su talibais, JAV dedant platesnes pastangas pasiekti taikos Afganistane.

Toks įvykis būtų labai svarbus, nes Talibanas – šiuo metu kontroliuojantis ar darantis įtaką kone pusei šalies – iki šiol atsisakydavo bendrauti su A. Gahni vyriausybe. Talibai laiko vyriausybę Kabule neteisėta.