„Jis, regis, priėmė sąmoningą sprendimą nukreipti Britaniją susidūrimo kursu su Europos Sąjunga ir Airija „Brexit“ derybų klausimu“, - airių visuomeninis transliuotojas RTE citavo diplomatijos vadovą Simoną Coveney.

„Manau, jis vienintelis gali atsakyti į klausimą, kodėl jis taip elgiasi“, – pridūrė ministras, kalbėdamas Belfaste.

Ketvirtadienį sakydamas pirmąją kalbą parlamente kaip ministras pirmininkas B. Johnsonas pažadėjo toliau spausti ES atnaujinti derybas dėl Britanijos išstojimo sąlygų, nors kiti Bendrijos lyderiai tokią galimybę atmeta.

Įtampą dėl šiuo metu parengtos „Brexit“ sutarties labiausiai didina vadinamoji apsidraudžiamoji priemonė (backstop) – mechanizmas, turintis užtikrinti, kad po Britanijos išstojimo neatsirastų reali siena tarp Airijos Respublikos ir Šiaurės Airijos.

Būtent ši pernai lapkritį suderintos sutarties dalis buvo pagrindinė priežastis, nulėmusi, kad Britanijos parlamentas triskart atmetė šį dokumentą, todėl planuotą „Brexit“ datą teko dukart atidėti. B. Johnsono pirmtakė Theresa May dėl šios priešpriešos galiausiai atsistatydino.

Tačiau ketvirtadienį B. Johnsonas sugriežtino retoriką dėl galimybės, kad JK paliks ES spalio 31 dieną – su sutartimi arba be jos.

S. Coveney sakė, kad B. Johnsono pareiškimai yra „labai nenaudingi“.

„Vertinant iš „Brexit“ derybų perspektyvų, vakar buvo labai bloga diena. Turėsime palaukti ir pažiūrėti, ar ši iš Londono ateinanti žinia pasikeis“, – pridūrė jis.