Belgijos „žaliųjų“ parlamentaras Samuelis Cogolatis pareiškė, kad tai yra nusižengimas 1968 metais Belgijos pasirašytai Branduolinio ginklo neplatinimo sutarčiai. Anot parlamentaro, jau seniai vieša paslaptis yra tai, kad tokie ginklai dislokuoti Kleine Brogelyje. Tačiau dabar esą yra „oficiali NATO ataskaita“, kuri tai patvirtina. Dabar, pasak S. Cogolačio, reikia skaidrių debatų ir nutraukti veidmainystę bei melą.

Minėtą NATO dokumentą balandžio 16-ąją pasirašė NATO parlamentinės asamblėjos viceprezidentas kanadietis Josephas A. Day‘us. Jame įvardytos šešios bazės, kuriose JAV pajėgos, „vykdydamos savo NATO misiją“ Europoje, dislokavo „apie 150 bombų B61“. Be Belgijos tai dar yra bazės Vokietijoje, Nyderlanduose, Turkijoje ir Italijoje.

NATO atsiribojo nuo šio dokumento. Tai yra ne oficialus NATO dokumentas, o tik parlamentinės asamblėjos narių darbinis dokumentas, sakė NATO atstovas.

JAV ir Rusijai pasitraukus iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF), didėja būgštavimai dėl naujų branduolinio ginklavimosi varžybų. NATO duomenimis, šiuo metu neplanuojama Europoje dislokuoti naujų branduolinių ginklų.