„Pagrindinis įtariamasis prisipažino“, – žurnalistams sakė Kretos policijos direktorius Konstantinas Lagudakis.

„Motyvas buvo lytinis smurtas“, – pridūrė Kretos policijos atstovė Eleni Papatanasiju.

Vietos prokuroras įtariamąjį – vedusį dviejų vaikų tėvą, vietos dvasininko sūnų – apkaltino nužudymu, išžaginimu ir neteisėtu ginklų laikymu.

Penktadienį įtariamasis turėtų stoti prieš teismą.

59 metų Suzanne Eaton, Dresdeno universiteto Maxo Plancko instituto molekulinės biologijos specialistės, palaikai buvo rasti netoli Chanijos miesto, praėjus savaitei po to, kai ją paskutinį kartą liepos 2-ąją buvo matę draugai.

S. Eaton dalyvavo vienoje konferencijoje, vykusioje tame mieste, o savo nužudymo dieną buvo išėjusi į žygį po apylinkes, nurodė policija. Išeidama mokslininkė paliko savo mobilųjį telefoną.

Pasak policijos, įtariamasis sutiko S. Eaton viename kaimo kelyje ir dukart ją pervažiavo savo automobiliu. Tuomet jis įsimetė ją į automobilio bagažinę ir nuvažiavo prie atokaus bunkerio netoli Ksamudochorio miestelio, kur ją lytiškai užpuolė.

Tuomet jis įmetė moterį pro ventiliacijos angą bunkerio lubose.

Koroneris kaip S. Eaton mirties priežastį nurodė uždusimą, bet policija antradienį nepaaiškino, ar ji buvo uždusinta, ar mirė nuo patirtų sužeidimų.

„Teismo ekspertizė nustatė daug šonkaulių ir veido kaulų įtrūkimų, abiejų rankų sužeidimus“, – nurodė policija.

Nedaug kam žinomu urvų kompleksu karo metais naudojosi Vokietijos okupacinės pajėgos.

S. Eaton palaikus urvų tyrinėtojai rado šešios dienos po jos dingimo, sakė policija.

S. Eaton pergyveno jos vyras, britų mokslininkas Anthony Hymanas ir du sūnūs.

Jai mirus Maxo Plancko institutas išplatino pareiškimą, kuriame nurodė esąs „sukrėstas ir sunerimęs dėl šio tragiško įvykio“.