„Jie mano, kad žino, kas įvykdė nutekinimą, – sakė leidinio šaltinis JK vyriausybėje. – Tai buvo kažkas, turėjęs prieigą prie archyvo duomenų.“

Britų žvalgybos tarnyba MI6 ir JK kibernetinio saugumo centro darbuotojai nustatė, kad duomenys buvo nutekinti ne dėl užsienio programišių įsilaužimo, nurodė „The Sunday Times“.

Kaip pranešė leidinys, dokumentų nutekinimo skandalas paveikė Nigelo Farage'o „Brexit“ partiją. Paaiškėjo, kad partijos pirmininkas Richardas Tice'as susitikinėja su žurnaliste Isabel Oakeshott, kuri praėjusią savaitę paskelbė apie nutekintus diplomatinius pranešimus.

R. Tice'as neigia esantis kaip nors susijęs su dokumentų nutekinimu. Tuo metu kai kurie K. Darrocho šalininkai tvirtina, kad skandalas buvo suplanuotas siekiant ambasadoriumi paskirti „verslininką, pasisakantį už „Brexit“, rašo „The Sunday Times“.

JK ambasadorius Vašingtone K. Darrochas anksčiau šią savaitę paskelbė atsistatydinantis, išsivysčius aštriai priešpriešai su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

Amerikos lyderis įtūžo, kai kai buvo nutekinta JK ambasados konfidenciali korespondencija su Londonu ir į viešumą iškilo britų diplomato kritika D. Trumpo administracijai.

Viename iš pasiuntinio pranešimų D. Trumpo administracija vadinama „unikaliai neveiksnia“, o kitame JAV lyderis apibūdinamas kaip „nepatikimas ir nekompetentingas“.

Londono policijos kovos su terorizmu padalinys atlieka tyrimą dėl JK ambasadoriaus Jungtinėse Valstijose privačių pranešimų nutekinimo kaip galimo Oficialių paslapčių įstatymo pažeidimo.