„2019 metais minime 15-ąsias Europos Sąjungos plėtros, kuri atnešė didelę naudą mano šaliai Lenkijai, metines. Tais pačiais metais minime sovietų dominavimo griūtį, kuris prasidėjo Tbilisyje demonstracijomis ir tęsėsi Lenkijoje“, – sakė D. Tuskas tarptautinėje konferencijoje Batumyje, skirtoje 10-osioms ES projekto „Rytų partnerystė“ metinėms.

„Šiandien noriu garsiai iš šios tribūnos pareikšti, kad Sovietų Sąjungos žlugimas buvo labai teigiamas įvykis Gruzijai, Lenkijai, Centrinės ir Rytų Europos šalims ir, esu tikras, net pačiai Rusijai“, – pažymėjo D. Tuskas.

V. Putinas 2005 metais televizijos kalboje kreipdamasis į šalį ir Dūmos narius sakė, kad SSRS subyrėjimas buvo didžiausia geopolitinė XX amžiaus katastrofa. D. Tuskas, panašu, pasinaudojo šia fraze atsikirsdamas V. Putinui.


Atmeta abejones dėl ES plėtros būtinybės

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas nesutinka su kai kurių Europos politikų abejonėmis dėl Europos Sąjungos plėtros būtinybės.

„Europos Sąjungoje daug kas abejoja dėl tolesnės plėtros. Manęs jokios abejonės nekamuoja“, – ketvirtadienį sakė D. Tuskas tarptautinėje konferencijoje Batumyje, skirtoje 10-osioms ES projekto „Rytų partnerystė“ metinėms.

Jis pažymėjo, kad, „kaip ir pačios Europos Sąjungos atveju prieš daugiau nei 60 metų, tokie procesai neįvyksta per vieną dieną ar pagal vieną planą“ visiems.

Pasak D. Tusko, ES „ir toliau bus įtrauki iniciatyva santykiams tarp Europos Sąjungos ir visų šešių („Rytų partnerystės“) partnerių stiprinti, taikydama diferencijuotus metodus kiekvienai partnerei, pagal jų pačių siekius ir galimybes“.

„Rytų partnerystėje“ dalyvauja Azerbaidžanas, Armėnija, Baltarusija, Gruzija, Moldavija ir Ukraina.

„Toliau plėtosime galimybes, cituoju, „spartinti politinę asociaciją ir tęsti ekonominę ES ir suinteresuotų partnerių integraciją“, koks ir buvo pradinis tikslas, deklaruotas vis dar galiojančioje Prahos viršūnių susitikimo deklaracijoje, pažymėjo D. Tuskas.