Buvo evakuoti žmonės iš ECB pastato ir gyvenamųjų rajonų maždaug 1 km spinduliu, kuriuose gyvena apie 16 tūkst. žmonių.

„Suorganizavome taip, kad mūsų darbuotojai prireikus galėtų dirbti iš kitų vietų“, – sakė ECB atstovė, kurią citavo dienraštis „Frankfurter Allgemeine Zeitung“.

Amerikietiška 500 kg skeveldrinė bomba su dviem sprogdikliais buvo rasta birželio 25 dieną, vykdant statybos darbus miesto centre.

Specialistai nustatė, kad bomba kol kas nekelia pavojaus ir šiam sekmadieniui suplanavo jos neutralizavimo operaciją.

Zona, iš kurios evakuoti žmonės, apima abu Maino upės krantus. Uždarius rajoną sustabdyti keli traukiniai.

Niekas nebus įleidžiamas į minimą zoną iki operacijos pabaigos, preliminariai planuojamos 16 val. Grinvičo (19 val. Lietuvos) laiku.

Pareigūnai nori išvengti delsimo, kuris temdė didesnę evakuaciją 2017 metų rugsėjį, kai radus didžiulę bombą su 1,4 t sprogmenų savo namus, viešbučių kambarius ir ligoninės palatas turėjo palikti 60 tūkst. žmonių.

Šį kartą visi evakuotieji visą dieną bus nemokamai įleidžiami į miesto muziejus. Neutralizavimo operaciją vykdantys žmonės taip pat kviečiami į muziejus, kuriuose galės apsilankyti kitomis dienomis.

Praėjus beveik 75 metams po Antrojo pasaulinio karo pabaigos Vokietijoje vis dar pilna nesprogusių bombų ir kitos amunicijos.

Ekspertai sako, kad mažiausiai 10 proc. iš milijonų Vokietijoje numestų bombų nesprogo.

Prieš savaitę Vokietijos vakaruose sprogus laukuose po žeme buvusiai bombai toje vietoje liko didelis krateris, bet žmonės nenukentėjo.

Anksčiau šį mėnesį 100 kg amerikietiška bomba buvo neutralizuota Berlyne netoli centrinės Aleksandro aikštės, prieš tai evakavus maždaug 3 tūkst. žmonių.

Frankfurte, kurį karo pabaigoje intensyviai bombardavo amerikiečių ir britų pajėgos, kaip manoma, dar yra maždaug 2 tūkst. nesprogusių bombų.