Per spaudos konferenciją, surengtą Japonijos mieste Osakoje po Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo, V. Putinas pareiškė, kad Vakarų liberalizmas „naikina pats save“, ir gynė Rusijoje galiojantį „homoseksualumo propagavimo“ draudimą. Taip prezidentas reagavo į Eltono Johno kritiką.

„Kai kuriose Europos šalyse tėvams sakoma, kad mergaitės nebegali dėvėti sijonų mokykloje? Kas tai?“ – piktinosi Rusijos lyderis, kalbėdamas apie toleranciją skatinančią politiką.

„Tai jau peržengia visas ribas, ir ši liberali mintis pradeda naikinti pati save," – sakė jis.

Anot prezidento, dalis visuomenės „gana agresyviai verčia“ daugumą priimti naują požiūrį.

„Liberaliosios minties atstovai primeta tam tikrą lytinį švietimą mokyklose, tėvai to nenori ir yra iš esmės įkalinti, žmonėms atsibodo“, – sakė V. Putinas.

„Tai gali paaiškinti Trumpo fenomeną, jo pergalę, štai kodėl nelaimingi žmonės Vakarų Europoje eina į gatves“, – pridūrė jis.

Anot V. Putino, nors visi kaltina Rusiją politiniu kišimusi, būtent jo paminėti dalykai yra tikrosios nepasitenkinimo priežastys.

Reaguodamas į ankstesnį prezidento pareiškimą, kad Rusijoje „nėra problemų“ dėl seksualinių mažumų ir kad šalis siekia, jog visi būtų laimingi, Eltonas Johnas penktadienį paskelbė kelias „Twitter“ žinutes.

Pasak atlikėjo, tokie prezidento žodžiai neatitinka veiksmų Rusijoje, kur neseniai buvo cenzūruotas muzikinis filmas apie dainininko gyvenimą „Rocketman“. Eltonas Johnas piktinosi, kad platintojai iškirpo „visas nuorodas į tai, kaip aš radau tikrą laimę“ per santykius su sutuoktiniu Davidu.

„Man tai atrodo veidmainystė“, – parašė superžvaigždė.

V. Putinas šeštadienį pavadino Eltoną Johną, „muzikos genijumi“, kuris „yra neteisus“.

„Mes labai ramiai žiūrime į LGBT bendruomenę, – sakė prezidentas. – Turime įstatymą, už kurį visi mus kritikuoja, įstatymą, draudžiantį homoseksualumo propagavimą nepilnamečiams.“

„Bet klausykite, leiskite žmogui užaugti, tapti suaugusiu ir spręsti, kas jis. Palikite vaikus ramybėje“, – pridūrė jis.

„Rocketman“ Rusijoje buvo pažymėtas N-18 ženklu, todėl šalies kino teatruose nepilnamečiai jo negali pamatyti.