Nekantriai laukiamą susitikimą temdo tyrimas dėl D. Trumpo ryšių su Rusija ir kontroversija, kurią išprovokavo praėjęs jo susitikimas su V. Putinu, įvykęs Suomijoje 2018 metais.

„Mano pokalbis su juo bus labai geras“, – Baltuosiuose rūmuose žurnalistams sakė D. Trumpas, bet pridūrė: „Ką jam pasakysiu, ne jūsų reikalas.“

V. Putinas ir D. Trumpas penktadienį susitiks Japonijos vakariniame Osakos mieste. Kremlius trečiadienį pranešė, kad lyderiai G-20 viršūnių susitikimo kuluaruose aptars ginklų kontrolės ir Irano bei Sirijos krizes.

V. Putinas ir JAV lyderis D. Trumpas šią savaitę Japonijoje vyksiančio Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo kuluaruose aptars ginklų kontrolės ir Irano bei Sirijos krizes klausimus, trečiadienį pranešė Kremlius.

V. Putinas taip pat turėtų surengti derybas su darbą baigiančia britų ministre pirmininke Theresa May, Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu ir Saudo Arabijos sosto įpėdiniu princu Mohammedu bin Salmanu, žurnalistams sakė Rusijos prezidento patarėjas užsienio politikos klausimais Jurijus Ušakovas.

V. Putinas ir D. Trumpas penktadienį susitiks Japonijos vakariniame Osakos mieste.

„Kalbant apie diskusijų objektą, daug kas priklausys nuo lyderių“, – sakė J. Ušakovas žurnalistams. Jis pridūrė, jog susitikime taip pat turėtų būti paliestos „strateginio stabilumo“ ir Ukrainos temos.

Abu lyderiai taip pat turėtų aptarti ginklų kontrolės klausimus, įskaitant naująją Strateginės ginkluotės mažinimo (START) sutartį, numatančią branduolinių kovinių galvučių didžiausio skaičiaus apribojimą.

Šį mėnesį V. Putinas pareiškė, kad Vašingtonas neparodė nuoširdaus susidomėjimo derybomis dėl START pratęsimo ir sakė, kad Rusija yra pasiruošusi šios sutarties atsisakyti.

Rusijos prezidentas susitiks su britų premjere Th. May leidęs suprasti, kad atėjo laikas „užversti (sudėtingų dvišalių santykių) lapą“ po to, kai pernai Anglijos Solsberio mieste buvo apnuodytas buvęs dvigubas Rusijos šnipas.

Paskutinį kartą oficialių derybų V. Putinas ir Th. May buvo susitikę G-20 viršūnių susitikimo kuluaruose Kinijoje 2016 metais.

V. Putinas su Saudo Arabijos princu aptars spalį numatytą Rusijos lyderio vizitą į šią karalystę, o su R. T. Erdoganu - Rusijos oro erdvės gynybos sistemų S-400 tiekimą, sukėlusį Jungtinių Valstijų pasipiktinimą.

Rusijos lyderis taip pat turėtų susitikti su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu ir Vokietijos kanclere Angela Merkel. Be to jis surengs trišalį susitikimą su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu ir Indijos ministru pirmininku Narendra Modi.