„Įdomu. Man tai naujiena“, – parašė ambasadorius Robas Macaire‘as (Robas Makeiras) socialiniame tinkle „Twitter“.

„Vakar paprašiau surengti skubų susitikimą su [Irano] užsienio reikalų ministru ir mano prašymas buvo patenkintas. Jokių „iškvietimų“. Žinoma, jeigu būčiau oficialiai iškviestas, visada reaguočiau, kaip ir visi kiti ambasadoriai“, – parašė jis.

Irano užsienio reikalų ministerija pareiškė, jog ministerijos Europos reikalų departamento vadovas Mahmoudas Barimani šeštadienį susitiko su R. Macaire‘u ir „pareiškė griežtą protestą dėl nepriimtinos ir antiiranietiškos Didžiosios Britanijos vyriausybės pozicijos“.

Britų užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas penktadienį pareiškė, jog Didžiosios Britanijos atliktas nepriklausomas vertinimas rodo, kad Iranas „beveik neabejotinai“ atsakingas už naujausias atakas prieš tanklaivus Omano įlankoje.

„Mūsų pačių vertinimas veda mus prie išvados, kad atsakomybė už šias atakas beveik neabejotinai tenka Iranui. Vėliausios atakos papildo destabilizuojančio Irano elgesio modelį ir kelia rimtą pavojų regionui“, – sakoma J. Hunto pareiškime.

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerijos paskelbtame pranešime dėl ketvirtadienį įvykdytos atakos kaltinama Islamo revoliucinė gvardija – didelė ir itin pajėgi Irano kariuomenės dalis.

„Jokia kita valstybė arba nevalstybinis veikėjas negalėtų būti įtikinamai atsakingas“, – nurodė URM.

J. Huntas paragino Iraną „nutraukti bet kokių formų destabilizuojamą veiklą“ ir sakė, kad Britanija dirba su kitomis šalimis, mėgindama diplomatinėmis priemonėmis sustabdyti įtampos tarp Teherano ir Vašingtono eskalavimą.

Iranas savo ruožtu griežtai atmeta bet kokius kaltinimus prieš laivus Omano įlankoje.