„Po melagingų Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministro pareiškimų į [Irano] užsienio reikalų ministerija buvo iškviestas Robas Macaire‘as, Didžiosios Britanijos ambasadorius Teherane“, – pranešė užsienio reikalų ministerija, kurios pareiškimą paskelbė oficialioji naujienų agentūra IRNA.

Britų užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas penktadienį pareiškė, jog Didžiosios Britanijos atliktas nepriklausomas vertinimas rodo, kad Iranas „beveik neabejotinai“ atsakingas už naujausias atakas prieš tanklaivus Omano įlankoje.

„Mūsų pačių vertinimas veda mus prie išvados, kad atsakomybė už šias atakas beveik neabejotinai tenka Iranui. Vėliausios atakos papildo destabilizuojančio Irano elgesio modelį ir kelia rimtą pavojų regionui“, – sakoma J. Hunto pareiškime.

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerijos paskelbtame pranešime dėl ketvirtadienį įvykdytos atakos kaltinama Islamo revoliucinė gvardija – didelė ir itin pajėgi Irano kariuomenės dalis.

„Jokia kita valstybė arba nevalstybinis veikėjas negalėtų būti įtikinamai atsakingas“, – nurodė URM.

J. Huntas paragino Iraną „nutraukti bet kokių formų destabilizuojamą veiklą“ ir sakė, kad Britanija dirba su kitomis šalimis, mėgindama diplomatinėmis priemonėmis sustabdyti įtampos tarp Teherano ir Vašingtono eskalavimą.

Iranas savo ruožtu griežtai atmeta bet kokius kaltinimus prieš laivus Omano įlankoje.