Ateinantį trečiadienį visų pirma bus informuoti 298 žuvusių keleivių artimieji, o paskui bus surengta spaudos konferencija, sakoma Nyderlandų vadovaujamos Jungtinės tyrėjų grupės (JIT) pranešime.

Į „Boeing 777“, 2014 metų birželio 17 dieną skridusį iš Amsterdamo į Kvalą Lumpūrą, pataikė Rusijos gamybos zenitinių raketų komplekso „Buk" raketa. Tuo metu orlaivis skrido virš prorusiškų separatistų kontroliuojamos teritorijos Ukrainoje.

Nyderlandai ir Australija 2018 metų gegužę pareiškė, kad raketą paleido Rusijos kariuomenės brigada. Maskva kategoriškai neigia kaip nors prisidėjusi prie šios katastrofos ir beda pirštu į Kijevą.

JIT paskelbė, kad ateinantį trečiadienį bus surengta spaudos konferencija „apie pažangą atliekant baudžiamąjį tyrimo dėl reiso MH17 lėktuvo numušimo“, bet išsamesnės informacijos nepateikė.

„Prieš spaudos konferenciją už uždarų durų bus surengtas susitikimas su artimųjų netekusiais žmonėmis. Jie pirmieji bus informuoti apie (tyrimo) eigą“, – nurodė tyrėjai.

Šįmet kovą Australija ir Nyderlandai surengė pirmąsias derybas su Rusija dėl atliekamo tyrimo.

Beveik du trečdaliai žuvusių lainerio keleivių buvo olandai, taip pat gyvybių neteko 38 australai.

JIT dirba specialistai iš Australijos, Belgijos, Malaizijos, Nyderlandų ir Ukrainos.

Anksčiau komanda žadėjo „kruopščiai“ išnagrinėti Maskvos pareiškimus apie katastrofą. Tyrėjai tuomet pridūrė, jog Rusija pateikė „klaidingos“ informacijos, pavyzdžiui, susijusios su teiginiu, kad radarai užfiksavo netoli lainerio esą skridusį ukrainiečių naikintuvą.