Debesuotame danguje griaudžiant orlaivių varikliams, veteranai iššoko iš Antrojo pasaulinio karo spalvų transporto lėktuvų C-47, o jų parašiutų kupolai priminė tuos, kokius oro pajėgos naudojo 1944 metais.

Parašiutininkai nusileido pievose šalia Karantano – vieno iš punktų, kur prieš 75 metus nusileido tūkstančiai parašiutininkų desanto narių, pradėjusių 1944 metų birželio 6-osios sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje operaciją.

Tūkstančiai žmonių stebėjo, kaip parašiutininkai sklandžiai nusileido ant žemės. Daug žiūrovų vilkėjo Antrojo pasaulinio karo laikų uniformas, o per garsiakalbius skambėjo to laikotarpio muzika.

Tarp parašiutininkų buvo 97 metų veteranas Tomas Rice'as iš San Diego, dalyvavęs didžiausiame puolime iš jūros per visą karinę istoriją, surengtame siekiant išvaduoti Europą nuo nacizmo.

Trečiadienį T. Rice'as iššoko iš lėktuvo tandemu su kitu parašiutininku. Veteranas visą pastarąjį pusmetį ruošėsi šiam šuoliui, dirbdamas su fizinio rengimo treneriu.

T. Rice'as, kaip daugelis kitų veteranų, sako, kad jam iš galvos neišeina aitrūs prisiminimai apie karą.

„Visi kariai jaučia tą pačią kaltę ir gėdą. Mes negalime pamiršti to, ką padarėme. Padarėme daug žalos, sugriovimų. Išvijome vokiečius, o sugrįžimas čia reiškia, kad padedamas taškas. Galima padėti tašką šiame reikale“, – sakė jis.

Trečiadienį taip pat buvo numatyti britų veteranų šuoliai iš lėktuvų virš Sanervilio.