Kinijos lyderis po pietų iškilmingai buvo pasitiktas Maskvos Vnukovo oro uoste, o vėliau Kremliuje turi susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Pasak Xi Jinpingo, šis vizitas „pasitarnaus kaip stimulas plėtoti Kinijos ir Rusijos santykius, visapusišką partnerystę ir strateginę sąveiką naujoje eroje“. Kinijos lyderio žodžius citavo Rusijos naujienų agentūros.

„Esu įsitikinęs, kad šis vizitas duos vaisingų rezultatų“, – pridūrė jis.

Vizitas surengtas penkeri metai po Maskvos įvykdytos Krymo aneksijos, nulėmusios rimtus Rusijos nesutarimus su partneriais Vakaruose ir vėlesnį atsigręžimą į rytinę kaimynę.

Trečiadienį vakare pasižiūrėjęs spektaklį Didžiajame teatre Xi Jinpingas turi nuvykti į buvusią Rusijos imperijos sostinę Sankt Peterburgą, kur ketvirtadienį ir penktadienį dalyvaus V. Putino rengiamame ekonomikos forume.

Kinija ir Rusija „turi tvirtą abipusį politinį pasitikėjimą ir tvirtai remia viena kitą klausimais, susijusiais su esminiais viena kitos interesais bei didelį susirūpinimą“ keliančiais dalykais, prieš vizitą interviu Rusijos žiniasklaidai sakė Xi Jinpingas.

Rusijos prezidento patarėjas užsienio politikos klausimais Jurijus Ušakovas sakė, kad šis vizitas yra „mūsų dvišaliams santykiams labai svarbus renginys“. Jis pažymėjo, kad Sovietų Sąjunga buvo pirmoji šalis, 1949 metais pripažinusi komunistų valdomą Kiniją.

Pasak J. Ušakovo, Xi Jinpingas ir V. Putinas pasirašys naują deklaraciją dėl „pasaulinės partnerystės ir strateginio bendradarbiavimo, kurie žengia į naują erą“.

Kinijos delegacija dovanų atveža dvi pandas, skirtas Maskvos zoologijos sodui. „Šis gyvūnas yra Kinijos simbolis ir šis gestas labai svarbus mūsų partneriams“, – sakė J. Ušakovas.

Jis pridūrė, kad partnerystė lemia prekybos augimą. 2018 metais prekybos apimtis išaugo 25 proc. ir pasiekė rekordinius 108 mlrd. dolerių (96 mlrd. eurų). Kiniją J. Ušakovas pavadino „svarbiausia Rusijos ekonomine partnere“.

Kinijos užsienio reikalų viceministras Zhang Hanhui vizitą gyrė kaip „svarbų etapą plėtojant dvišalius santykius“.