„Įteikiau Vienos prokuratūrai pareiškimą dėl mažiausiai trijų asmenų, kurie buvo tikėtini bendrininkai (kuriant vaizdo įrašą)“, - rašoma H.-Ch. Strache pareiškime, penktadienį išplatintame žiniasklaidai.

„Visa kita aiškinsis pareigūnai. Tikėtina, kad prie to prisidėjo ir daugiau asmenų. Dėl to atliekamas tyrimas, inicijuotas mano prašymu“, - priduriama pareiškime.

H.-Ch. Strache pridūrė, kad po pokalbio Ibisos saloje nebebuvo susitikęs su moterimi, matoma vaizdo įraše. Ji, neoficialiais duomenimis, yra latvių kilmės.

„Nė viena iš idėjų, apie kurias kalbėta, nebuvo įgyvendinta“, – pabrėžė politikas.

Vaizdo įrašas, kuriame matomas buvęs vicekancleris ir FPOe lyderis H.-Ch. Strache, išprovokavo Austrjos vyriausybės krizę. Ultradešiniųjų politikas dėl šio skandalo paliko abu postus.

FPOe priklauso valdančiajai koalicija kartu su kanclerio Sebastiano Kurzo centro dešiniąja Liaudies partija (OeVP).

Praeitą penktadienį Vokietijos savaitraštis „Der Spiegel“ ir dienraštis „Sueddeutsche Zeitung“ paskelbė slapta nufilmuotą vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip H.-Ch. Strache prieš 2017 metų parlamento rinkimus veda derybas su tariamai turtinga ruse, siūlančia jam pinigų ir palaikymą per rinkimus už atitinkamas paslaugas.

Konkrečiai buvo aptariama galimybė perimti didžiausiu tiražu šalyje platinamo bulvarinio laikraščio „Krone Zeitung“ kontrolę.

H.-Ch. Strache leido suprasti, kad nauji savininkai galėtų atlikti „Krone“ redakcijos personalo pakeitimų ir pasinaudoti laikraščiu, kad padėtų FPOe rinkimų kampanijai.

Jis taip pat užsiminė, kad moteris tuomet galėtų tikėtis gauti valstybės užsakymų.

Vokietijos leidiniai nurodė, kad H-Ch. Strache tvirtino, jog „Krone“ redakcijos darbuotojai pokyčiams nesipriešins, nes „žurnalistai yra didžiausios kekšės mūsų planetoje“.

Šį vaizdo medžiagą paskelbę laikraščiai nurodė neturintys patikimos informacijos, kas organizavo kruopščiai parengtą slaptą susitikimo filmavimą vienoje prabangioje viloje Ibisos saloje.

Susitikimo metu H.-Ch. Strache dar nėjo kanclerio pavaduotojo pareigų. Susitikimą, kaip manoma, organizavo vienas iš politiko padėjėjų, mokantis rusų kalbą.

H.-Ch. Strache pripažino, kad toks susitikimas buvo, bet neigė kaip nors nusikaltęs.

Kaip praneša Vokietijos televizija „Welt“, per šeštadieninę spaudos konferenciją H.-Ch. Strache teigė nepadaręs jokio nusikaltimo ir tikino, kad per minėtą incidentą „elgėsi kaip mačo“ ir norėjo „padaryti įspūdį patraukliai moteriai“.

Jis tvirtino tapęs neteisėtomis priemonėmis surengtos „tikslingos politinės atakos auka“, tačiau pridūrė paliekąs vicekanclerio postą, kad išvengtų tolesnės žalos vyriausybei.

Anksčiau jis sakė „Sueddeutsche Zeitung“, kad „tą vakarą buvo vartojama daug alkoholio“ ir kad su pašnekove buvo sunku susikalbėti dėl „aukšto kalbos barjero“.

Įsiplieskus skandalui kancleris S. Kurzas pasiūlė surengti pirmalaikius rinkimus. Manoma, kad jie galėtų įvykti rugsėjį, tačiau tiksli data dar nepaskirta.