Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris pažymėjo, kad anksčiau penktadienį paskelbtą Th. May apsisprendimą atsistatydinti birželio 7-ąją sutiko „be asmeninio džiaugsmo“, nurodė jo atstovė ir pridūrė, kad Europos Vadovų Taryba jau yra „išdėsčiusi savo poziciją“ „Brexit“ sutarties klausimu.

Pasisakė B. Johnsonas

Favoritu tapti naujuoju Jungtinės Karalystės ministru pirmininku laikomas buvęs užsienio reikalų ministras Borisas Johnsonas penktadienį gyrė atsistatydinti nusprendusią premjerę Theresą May kaip „stoišką“ lyderę ir sakė, kad jos įpėdinis privalo „užtikrinti „Brexit“.

„Ačiū jums už stoišką tarnybą mūsų šaliai ir Konservatorių partijai. Dabar laikas paklausyti jos raginimų: susitelkti ir užtikrinti „Brexit“, – savo „Twitter“ žinutėje parašė B. Johnsonas, kai Th. May paskelbė atsistatydinsianti birželio 7-ąją.

Traukiasi

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May pasidavė spaudimui ir penktadienį paskelbė, kad iš valdančiosios Konservatorių partijos lyderės posto pasitrauks birželio 7 d.

Premjerė tai pranešė po susitikimo su Grahamu Brady'iu, vadovaujančiu įtakingam Konservatorių partijos 1922-ųjų komitetui.

Th. May sutiko trauktis, kadangi jai nepavyko įtikinti britų parlamentarų paremti jos „Brexit“ susitarimo. Premjerė pridūrė labai apgailestaujanti, kad jai nepavyko įgyvendinti „Brexit“.

62 metų amžiaus Th. May liks laikinąja premjere, kol Konservatorių partija išsirinks naują lyderį. Konservatorių partijos lyderis automatiškai tampa nauju premjeru.
„Birželio 7-ąją, penktadienį, atsistatydinsiu iš Konservatorių ir Junionistų partijos lyderės posto. Naujo lyderio išrinkimo procesas turėtų prasidėti kitą savaitę“, - teigė Th. May.

Bandydama sulaikyti ašaras Th. May pridūrė padariusi viską, ką galėjo, kad įgyvendintų „Brexit“, ir teigė, kad jai buvo „garbė“ beveik trejus metus eiti ministrės pirmininkės pareigas. Politikė sakė jau informavusi karalienę Elžbietą II apie savo sprendimą atsistatydinti.

2016 metais referendume Didžiosios Britanijos rinkėjai balsavo už pasitraukimą iš ES ir turėjo dar šių metų kovo 29 d. išstoti iš bloko, tačiau britų parlamentarams tris kartus atmetus premjerės Th. May suderėtą susitarimą dėl šalies išstojimo sąlygų, Didžioji Britanija atidūrė politinėje aklavietėje. „Brexit“ su ES sutikimu buvo atidėtas iki spalio pabaigos.

Th. May premjerės pareigas pradėjo eiti po 2016 metų referendumo, jos vadovavimo laikotarpis buvo itin chaotiškas. Politikė tampa viena iš trumpiausiai pareigas ėjusių Didžiosios Britanijos premjerų po Antrojo pasaulinio karo.

Žiniasklaidoje netrukus pasirodė pranešimai, kas galėtų pakeisti Th. May Konservatorių partijos lyderio ir šalies premjero poste. Tikėtinais pretendentais laikomi buvęs užsienio reikalų ministras Borisas Johnsonas, dabartinis užsienio reikalų ministras Jeremy'is Huntas, buvusi Bendruomenių rūmų lyderė Andrea Leadsom, atsistatydinusi prieš kelias dienas, ir keli kiti politikai.

Naujo partijos lyderio rinkimas turėtų prasidėti birželio 10 d., po JAV prezidento Donaldo Trumpo valstybinio vizito Didžiojoje Britanijoje.