Teismas šalies vakaruose atmetė Danijos piliečio Denniso Christenseno skundą dėl vasarį žemesnės instancijos teismo sprendimo pripažinti jį kaltu dalyvavus ekstremistinės organizacijos veikloje.

Tarptautinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“ šį nuosprendį pavadino „pasityčiojimu iš tikėjimo ir asociacijų laisvių“.

Rusija pastaraisiais metais pasitelkė savo miglotus kovos su ekstremizmu įstatymus valdžios kritikams, opozicijos aktyvistams ir religinių mažumų atstovams persekioti.

Jehovos liudytojai – JAV XIX amžiuje kilęs krikščionių evangelikų judėjimas – 2017 metais Rusijoje buvo paskelbti ekstremistine organizacija ir uždrausti.

Beveik 200 Jehovos liudytojų Rusijoje yra pateikti įtarimai, o 28 iš jų skirtas kardomasis kalinimas ar namų areštas.

JAV įsikūręs „Amnesty International“ biuras nurodo, kad Rusijoje buvo konfiskuota daugiau kaip 20 nekilnojamojo turto objektų, priklausančių Jehovos liudytojams.

Pernai paskelbtoje atskaitoje teisių gynimo organizacija „Human Rights Watch“ apkaltino Rusijos valdžią vykdant prieš Jehovos liudytojus plačią persekiojimo kampaniją.

2010 metais Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) nusprendė, kad šešeriais metais anksčiau įvykdytu judėjimo Maskvos grupės išformavimu buvo pažeista teisė į religijos ir susirinkimų laisvę.

Įtakinga Rusijos Stačiatikių Bažnyčia reiškia nepritarimą Jehovos liudytojams, kuriuos vienas Bažnyčios pareigūnas pavadino „destruktyvia sekta“.

Jehovos liudytojai laikosi pozicijos, kad dabartinės Bažnyčios nukrypo nuo tikrojo Biblijos mokymo. Judėjimas atmeta evoliucijos teoriją ir nesutinka su kraujo perpylimo procedūromis.