Pirmiausia audros pirmadienį vėlai vakare smogė Didžiųjų Lygumų pietiniame regione esančioms valstijoms ir toliau judėjo šiaurės rytų kryptimi. Antradienį jų kelyje buvo Misūris ir kai kurie Ilinojaus bei Arkanzaso rajonai, o trečiadienį audros sistema turėtų pasiekti Didžiųjų ežerų regioną ir čia susilpnėti.

Tačiau vėliau šią savaitę laukiama dar vienos audros sistemos: tikėtina, kad ji praslinks per teritoriją nuo Teksaso iki Čokagos, nurodė Nacionalinė orų tarnyba.

Nacionalinės vandenyno ir atmosferos administracijos Audrų prognozavimo centro meteorologas Patrickas Marshas sakė, jog liudininkai pirmadienį pranešė apie 26 tornadus, o antradienį – dar apie šešis. Vieno viesulo, siautusio šalia Talsos, skersmuo buvo 1,6 km, o jo vėjo greitis siekė 217 km per valandą.

„Geriau nepasipainioti jo kelyje“, – sakė P. Marshas.

Antradienį paryčiais tornadas šalia Talsos tarptautinio oro uosto sužeidė vieną žmogų ir apgadino maždaug tuziną namų. Oro uostui žalos nebuvo padaryta, tačiau keleiviai saugumo sumetimais maždaug pusvalandį praleido slėptuvėse ir buvo atidėti keli skrydžiai.

Talsos regiono nepaprastųjų situacijų valdymo tarnybos atstovė spaudai Kim MacLeod sakė, kad gelbėtojai padėjo nuvirtusio medžio prispaustam vyrui. Arkanzase antradienio popietę gelbėtojams taip pat teko vaduoti medžio prispaustą moterį.

Pirmadienį vakare Misūrio valstijos Hikorio apygardoje audros užklupo stovyklautojus prie žiedinių lenktynių trasos „Lucas Oil Speedway“. Buvo sužeisti septyni žmonės, iš jų keturi buvo nugabenti į ligoninę. Smarkiam vėjui sugriovus centrinę žiūrovų tribūną, teko atšaukti ateinantį savaitgalį čia turėjusias vykti lenktynes, į kurias turėjo susirinkti apie 3 tūkst. žiūrovų.

Kitas viesulas antradienio popietę užklupo laukinės gyvūnijos parką Misūrio pietuose. Vebsterio apygardos nepaprastųjų situacijų valdymo tarnybos direktorius Tomas Simmonsas sakė, kad šalia Stafordo esančiame parke buvo apgadinta kažkiek statinių, tačiau pranešimų apie nukentėjusius žmones ar gyvūnus negauta.

Pasak T. Simmonso, apygardoje buvo apgadinti apie pustuzinis gyvenamųjų namų. Nuo greitkelio buvo nublokštas vilkikas su priekaba.

Tuo tarpu Oklahomos transporto departamentui dėl potvynio teko uždaryti magistralės ruožą El Rine, maždaug už 40 km į vakarus nuo Oklahomos miesto. Nacionalinė orų tarnyba pranešė, kad nuo pirmadienio čia iškrito 13 cm kritulių. El Rine ir Stilvoteryje, kur įsikūręs Oklahomos valstijos universitetas, gelbėjimo tarnybų pagalbos kvietėsi namuose įstrigę žmonės.

Misūrio gubernatorius Mike'as Parsonas valstijoje dėl potvynių paskelbė nepaprastąją padėtį. Čia audrų bei tornadų laukta ir trečiadienio rytą.

Dėl staigaus sniego tirpimo ir smarkių pavasario liūčių kovą Misūrį nusiaubė smarkūs potvyniai. Pirmadienį prezidentas Donaldas Trumpas 13-ą per pavasario potvynius nukentėjusių Misūrio apygardų paskelbė stichinės nelaimės zona.