Ministrai ketina ištesėti savo pažadą atsistatydinti, jei bus atleistas H. Kicklis, Austrijos naujienų agentūrai APA patvirtino FPOe atstovas.

Šis pareiškimas pasirodė netrukus po to, kai kancleris Sebastianas Kurzas atleido vidaus reikalų ministrą, siekdamas užtikrinti, kad nebus trukdoma tyrimui dėl korupcijos skandalo.

Konservatorių stovyklai priklausantis kancleris paragino surengti pirmalaikius rinkimus, kai šeštadienį, likus savaitei iki Europos Parlamento rinkimų, dėl kompromituojančio vaizdo įrašo atsistatydino jo pavaduotojas iš FPOe Heinzas-Christianas Strache (Heincas Kristianas Štrachė).

S. Kurzas anksčiau pirmadienį sakė, kad iš vyriausybės pasitraukus FPOe „iki rinkimų... laisvus postus užims ekspertai ar vyresnieji valstybės tarnautojai“.

H.-Ch. Strache FPOe lyderio ir vicekanclerio postus paliko kilus skandalui dėl penktadienį žiniasklaidos paskelbto slapta nufilmuoto vaizdo įrašo, kuriame matyti, kaip kurortinės Ibisos salos viloje jis vienai rusei už pagalbą organizuojant rinkimų kampaniją siūlo viešojo pirkimo sutartis.

Kitoje įrašo vietoje H.-Ch. Strache, regis, užsimena, kad politinės aukos galėtų padėti išvengti teisinio patikrinimo.

H. Kicklas tuo laikotarpiu užėmė FPOe generalinio sekretoriaus postą.

H.-Ch. Strache šeštadienį paneigė, kad partija gavo neteisėtų lėšų.

Anot kanclerio, tas vaizdo įrašas buvo paskutinis lašas po virtinės su FPOe susijusių skandalų.

Vienas tokių didžiulį triukšmą sukėlusių skandalų, siejamų su vidaus reikalų ministru H. Kicklu, yra praėjusiais metais vidaus žvalgybos agentūroje BVT surengtos kratos. Per šias kratas buvo konfiskuota daugybė dokumentų, ir tai pakurstė Austrijos sąjungininkių Vakaruose būgštavimus dėl galimo informacijos nutekėjimo Maskvai.