Konservatorių stovyklai priklausantis kancleris paragino surengti pirmalaikius rinkimus, kai šeštadienį, likus savaitei iki Europos Parlamento rinkimų, dėl kompromituojančio vaizdo įrašo atsistatydino jo pavaduotojas iš ultradešiniosios Laisvės partijos (FPOe) Heinzas-Christianas Strache .

S. Kurzas pareiškė, kad H. Kickliui derėjo atsistatydinti, kad būtų užtikrintas „skaidrus tyrimas“, tačiau ministras nesutiko trauktis savo noru.

„Pasiūliau prezidentui atleisti vidaus reikalų ministrą“, – pirmadienį sakė kancleris.

Kiti FPOe ministrai yra pagrasinę atsistatydinti, jei bus atleistas H. Kicklis.

„Manau, taip ir bus“, – pareiškė kancleris ir pridūrė, kad tokiu atveju „iki rinkimų... laisvus postus užims ekspertai ar vyresnieji valstybės tarnautojai“.

H.-Ch. Strache FPOe lyderio ir vicekanclerio postus paliko kilus skandalui dėl penktadienį žiniasklaidos paskelbto slapta nufilmuoto vaizdo įrašo, kuriame matyti, kaip kurortinės Ibisos salos viloje jis vienai rusei už pagalbą organizuojant rinkimų kampaniją siūlo viešojo pirkimo sutartis.

Kitoje įrašo vietoje H.-Ch. Strache, regis, užsimena, kad politinės aukos galėtų padėti išvengti teisinio patikrinimo.

H. Kicklas tuo laikotarpiu užėmė FPOe generalinio sekretoriaus postą.

H.-Ch. Strache šeštadienį paneigė, kad partija gavo neteisėtų lėšų.

Anot kanclerio, tas vaizdo įrašas buvo paskutinis lašas po virtinės su FPOe susijusių skandalų.

Vienas tokių didžiulį triukšmą sukėlusių skandalų, siejamų su vidaus reikalų ministru H. Kicklu, yra praėjusiais metais vidaus žvalgybos agentūroje BVT surengtos kratos. Per šias kratas buvo konfiskuota daugybė dokumentų, ir tai pakurstė Austrijos sąjungininkių Vakaruose būgštavimus dėl galimo informacijos nutekėjimo Maskvai.

FPOe yra pasirašiusi susitarimą dėl bendradarbiavimo su Rusijos prezidento Vladimiro Putino partija „Vieningoji Rusija“.