„Jeigu jie Ukrainoje ims teikti pilietybę rusams, o mes Rusijoje – ukrainiečiams, gana greitai mes prieisime prie bendro vardiklio ir pageidaujamo rezultato. Turėsime bendrą pilietybę“, – sakė V. Putinas, komentuodamas V. Zelenskio pareiškimą dėl ukrainietiškų pasų dalijimo Rusijos piliečiams.

Jo nuomone, ukrainiečiai ir rusai dėl to taps stipresni ir sulauks didesnės sėkmės. „Turime daug bendra. Jei turėsime bendrą pilietybę, rusai ir ukrainiečiai iš to tik išloš“, – pabrėžė V. Putinas.

Tuo pačiu Rusijos prezidentas išreiškė įsitikinimą, kad rusai ir ukrainiečiai yra viena tauta, nors ir su savais ypatumais, kultūra bei kalba.

Balandžio 27 dieną V. Putinas pareiškė, jog Maskva svarsto planus palengvinti Rusijos pilietybės suteikimo tvarką visiems ukrainiečiams, po to, kai praėjusią savaitę buvo paskelbta apie tai, kad rusiškus pasus lengviau galės gauti Rytų Ukrainos Donecko ir Luhansko separatistinių regionų gyventojai.

„Mes juk ne tik žmonėms, gyvenantiems LLR („Luhansko liaudies respublikoje“) ir DLR („Donecko liaudies respublikoje“), suteikiame štai tokį būdą gauti mūsų pilietybę. Mes bendrai galvojame apie tai, kad mūsų pilietybė supaprastinta tvarka būtų suteikiama Ukrainos piliečiams“, – spaudos konferencijoje Pekine sakė V. Putinas.

Išrinktasis Ukrainos prezidentas, kuris bus prisaikdintas birželį, paragino tarptautinę bendruomenę dėl šio Maskvos žingsnio išplėsti Rusijai taikomas sankcijas.

Europos Sąjunga taip pat pasmerkė tokius Maskvos planus ir pavadino juos nauju smūgiu Ukrainos suverenitetui. Be to, Briuselis pareiškė, kad Rusija tokiu žingsniu siekia „destabilizuoti“ padėtį Ukrainoje po prezidento rinkimų.

V. Zelenskis šeštadienį taip pat pareiškė, kad Ukraina „neatsisakys savo misijos būti demokratijos pavyzdžiu posovietinėms šalims“.

„Ir šios misijos dalis bus apsaugos, prieglobsčio ir Ukrainos pilietybės suteikimas visiems, kas pasirengęs kovoti už laisvę. Mes teiksime prieglobstį ir pagalbą visiems – visiems, kas pasirengę kovoti petys į petį su mumis už mūsų ir jūsų laisvę“, – pažymėjo V. Zelenskis.

Jis pareiškė ketinantis „suteikti (Ukrainos) pilietybę visų tautų, kenčiančių nuo autoritarinių ir korumpuotų režimų, atstovams“.

„Pirmiausia – rusams, kurie kenčia labiausiai“, – savo paskyroje feisbuke rašė politikos naujokas V. Zelenskis.

Pirmadienį V. Putinas, komentuodamas V. Zelenskio pareiškimą, darė prielaidą, kad galės susitarti su naujuoju Ukrainos lyderiu: „Teisybė? Taip ir pasakė? Na, labai gerai. Tai liudija, kad mes tikriausiai susitarsime.“