Šaltiniai ligoninėse taip pat sakė, kad tarp žmonių, sužeistų per bombų sprogimus keliuose prabangiuose viešbučiuose ir keliose bažnyčiose, kur vyko Velykų pamaldos, yra japonų.

Iš viso sekmadienį Šri Lankoje driokstelėjo aštuoni sprogimai. Išpuolių taikiniais tapo prabangūs viešbučiai sostinėje Kolombe ir jo apylinkėse, taip pat bažnyčios Kolombo, Negombo ir Batikaloa miestuose. Sprogimai įvyko katalikams švenčiant Šv. Velykas.

Iki šiol patvirtintais duomenimis, per sprogimus žuvo beveik 160 žmonių, o dar per 500 žmonių buvo sužeisti.

Pasak vieno saugumo pareigūno, prašiusio neskelbti jo vardo, pirmieji šeši sprogimai įvyko beveik vienu metu. Anot jo, įtariama, kad dviejose bažnyčiose bombas susprogdino savižudžiai.

Toliau pateikiame kai kurių šalių lyderių reakcijas.

Vatikanas

Popiežius Pranciškus išreiškė savo liūdesį ir sakė, jog palaiko „žiauraus smurto“ aukas.

„Su liūdesiu sužinojau naujienas, kurios šiandien, Velykų sekmadienį, atnešė gedulą ir skausmą“, – per tradicinį Velykų kreipimąsi Vatikane sakė pontifikas.

„Noriu išreikšti savo meilę ir artimumą šiai krikščionių bendruomenei, užpultai maldos metu, ir visoms tokio žiauraus smurto aukoms“, – sakė jis.

Didžioji Britanija

Britų ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei) atakas pavadino „išties pasibaisėtinomis“.

„Smurto prieš bažnyčias ir viešbučius Šri Lankoje aktai išties pasibaisėtini ir aš nuoširdžiausiai užjaučiu visus, kas buvo paveikti šiuo tragišku metu“, – parašė ji socialiniame tinkle „Twitter“.

„Privalome laikytis drauge ir užtikrinti, kad niekam niekada nereikėtų praktikuoti savo tikėjimo baimėje“, – pridūrė ji.

Nyderlandai

„Baisūs pranešimai iš Šri Lankos apie kruvinas atakas prieš viešbučius ir bažnyčias šį Velykų sekmadienį“, – pasirodžius pirmosioms naujienoms tviteryje parašė olandų premjeras Markas Rutte (Markas Riutė).

„Galvojame apie aukas ir jų giminaičius“, – pridūrė jis.

Lietuva

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir Lietuvos žmonių vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl sprogimų aukų Šri Lankoje Šv. Velykų sekmadienį.

Anot šalies vadovės, šie tragiški įvykai ir nepateisinamas smurtas prieš maldininkus keliose Šri Lankos bažnyčiose – didžiulis sukrėtimas šaliai ir visiems jos gyventojams, pranešė Prezidentūra.

Prezidentė palinkėjo didžiausios stiprybės ir vilties aukų šeimoms ir artimiesiems, sveikatos sužeistiesiems, vienybės ir susitelkimo visiems Šri Lankos žmonėms.

Australija

Ministras pirmininkas Scottas Morrisonas (Skotas Morisonas) sakė, kad Australija galvoja apie žmones, žuvusius per „šiurpią teroristinę ataką“.

„Nuostabiems Šri Lankos žmonėms: Australija reiškia nuoširdžią užuojautą, mūsų maldas ir paramą, ir mūsų pasiūlymą padaryti viską, ką galime, kad paremtume jus šiuo baisiu metu“, – sakoma jo pareiškime.

„Šiuo metu, kai čia, Australijoje, baigiasi Velykų sekmadienis, užjaučiame tuos krikščionis ir visus kitus nekaltus žmones, kurie šiandien buvo išžudyti per šią šiurpią teroristinę ataką“, – sakoma jame.

Naujoji Zelandija

Neliko nuošalyje ir Naujoji Zelandija, kur prieš mėnesį užpuolikui dviejose Kraistčerčo mečetėse surengus šaudynes žuvo dešimtys musulmonų. Šalies ministrė pirmininkė Jacinda Ardern (Džasinda Adern) atakas Šri Lankoje pavadino sukrečiančiomis.

„Naujoji Zelandija smerkia visus terorizmo aktus, o mūsų ryžtą kovo 15-osios ataka mūsų žemėje tik sustiprino. Matyti ataką Šri Lankoje, žmonėms esant bažnyčiose ir viešbučiuose, sukrečia, – sakė ji. – Naujoji Zelandija atmeta visas ekstremizmo formas ir gina religijos laisvę bei teisę saugiai melstis. Privalome bendrai rasti valios ir atsakymų, kad nutrauktume tokį smurtą.“

Vokietija

Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris (Frankas Valteris Šteinmejeris) Šri Lankos prezidentui parašė, kad jį „pribloškė ir pašiurpino“ šios „bailios teroro atakos“.

Kanclerė Angela Merkel pasmerkė „religinę neapykantą ir netoleranciją, šiandien pasirodžiusias tokiu baisu būdu“, ir sakė, kad jos „neturi laimėti“.

„Šokiruoja, kad į žmones, susirinkusius drauge švęsti Velykų, buvo tyčia taikomasi per šią piktavališką ataką“, – sakoma A. Merkel užuojautos telegramoje, kurią tviteryje paskelbė atstovė.

Austrija

Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas (Sebastianas Kurcas) tviterio žinutėje rašė, kad „šios suktos teroristinės atakos“ jį „labai sukrėtė ir privertė susirūpinti“.

Europos Komisija

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris) sakė, kad sužinojęs apie sprogimus išgyveno „siaubą ir liūdesį“.

Prancūzija

Prancūzų prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) taip pat pasmerkė „atstumiančias atakas“.

„Griežtai smerkiame šiuos atstumiančius aktus. Visiškai solidarizuojamės su Šri Lankos žmonėmis ir per šias Velykas galvojame apie visus aukų artimuosius“, – tviteryje parašė jis.

JAV

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) pareiškė „nuoširdžią užuojautą“ Šri Lankos žmonėms.

„Nuoširdi Jungtinių Valstijų žmonių užuojauta Šri Lankos žmonėms dėl baisių teroristinių atakų bažnyčiose ir viešbučiuose. Mes pasirengę padėti!“ – tviteryje parašė jis.

Beje, JAV lyderis klaidingai parašė, kad per šias atakas žuvo „138 mln. žmonių“.

Rusija

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atakų virtinę Šri Lankoje pasmerkė kaip „žiaurius ir ciniškus“ nusikaltimus.

Užuojautos telegramoje Šri Lankos prezidentui Rusijos lyderis nurodė, kad Maskva „lieka patikima Šri Lankos partnere kovoje su tarptautiniu terorizmu“.

V. Putinas pridūrė, kad rusai „gedi drauge su žuvusiųjų giminaičiais ir linki greitai pasveikti visiems, kas buvo sužeisti“ per sprogimus.

Jis išreiškė įsitikinimą, kad „tokio žiauraus ir ciniško nusikaltimo, įvykdyto per Velykų šventes, kaltininkai ir sumanytojai gaus bausmę, kurios nusipelnė“.

Turkija

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) atakas Šri Lankoje pavadino „puolimu prieš visą žmoniją“.

Komentaruose tviteryje jis pareiškė užuojautą aukų šeimoms ir Šri Lankos žmonėms.

Arabų šalys

Trys Persijos įlankos regiono arabų šalys taip pat pasmerkė Velykų sekmadienio sprogdinimus Šri Lankoje – Bahreinas, Kataras ir Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) per savo užsienio reikalų ministerijas paskelbė atitinkamus pareiškimus.

JAE paragino „tarptautinę bendriją suglausti gretas ir su šaknimis išrauti terorizmo rykštę, kad būtų užtikrinta tarptautinė taika ir saugumas“.

Kataras sakė norintis pabrėžti „savo tvirtą smurto ir terorizmo atmetimo poziciją“.

Tuo tarpu Bahreinas nurodė, kad „šie terorizmo aktai nesuderinami su religiniais principais ir žmogiškosiomis bei moralinėmis vertybėmis“.