Pasak Didžiojoje Britanijoje įsikūrusios organizacijos „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR), tai yra daugiausia aukų pareikalavusi operacija, įvykdyta IS po džihadistų „kalifato“ žlugimo.

SOHR duomenimis, tarp karių ir jų sąjungininkų, nukautų per susirėmimus dykumoje į rytus nuo Homso provincijos, yra keturi aukšto rango Sirijos armijos karininkai.

Džihadistų propagandos agentūra „Amaq“ paskelbė, kad operaciją įvykdė IS kovotojai.

Kurdų vadovaujamos pajėgos praėjusį mėnesį sunaikino paskutinius vadinamojo kalifato likučius, tačiau džihadistai tebesislapsto dykumoje ir kalnuose tiek Sirijoje, tiek Irake.

Pasak SOHR vadovo Rami Abdel Rahmano (Ramio Abdel Rahmano), pastarasis džihadistų išpuolis buvo didžiausias ir kruviniausias nuo tada, kai buvo paskelbta, kad „kalifatas“ yra nugalėtas.

Organizacijos duomenimis, per susirėmimus taip pat žuvo šeši IS kovotojai.

„Amaq“ pranešė, kad IS pradėjo puolimą ketvirtadienio vakarą, kai vyriausybės pajėgos pamėgino nustatyti, kur slapstosi judėjimo kovotojai.

Didžiulė Sirijos dykuma, arabiškai vadinama Badija, plyti nuo Damasko ir į šiaurę nuo sostinės esančių Homso bei Hamos miestų iki pat Eufrato slėnio netoli Irako sienos, kur IS desperatiškai stengėsi išlaikyti savo kadaise kontroliuotos teritorijos likučius.