69 metų A. Garciai buvo atliekama operacija dėl „šautinės žaizdos galvoje“ Casimiro Ulloa skubiosios pagalbos ligoninėje Limoje, informavo ši medicinos įstaiga.

„Alan Garcia mirė – tegyvuoja APRA“, – pareiškė eksprezidentas, Amerikos liaudies revoliucinio aljanso (APRA) generalinis sekretorius Omaras Quesada.

Dabartinis Peru prezidentas Martinas Vizcarra per „Twiter“ pareiškė užuojautą.

„Nuliūdintas eksprezidento Alano Garcios mirties. Siunčiu užuojautą jo šeimai ir mylimiems žmonėms“, - sakoma jo žinutėje.

A. Garcia buvo apkaltintas ėmęs kyšius iš Brazilijos statybų kompanijos „Odebrecht“. Pareigūnai buvo nusiųsti į jo namus suimti buvusio prezidento, rašo BBC.

Šalies sveikatos apsaugos ministras Zulema Tomasas sakė, kad A. Garcios būklė yra „labai sunki, kritinė“, jis patyrė tris širdies smūgius.

A. Garcia ėjo prezidento pareigas nuo 1985, iki 1990 metų ir dar kartą nuo 2006, iki 2011 metų.

Kaltinimai korupcija pareikšti dėl jo veiklos antros kadencijos metu, kuomet sostinėje Limoje buvo tiesiama metro linija. „Odebrecht“ prisipažino sumokėjusi 30 milijonų dolerių nuo 2004 metų.

A. Garcia kaltinimus neigė ir vadino politiniu persekiojimu.

Buvęs prezidentas Kuczynski po suėmimo pateko į ligoninę

Kitas buvęs Peru prezidentas Pedro Pablo Kuczynski taip pat pateko į ligoninę praėjus kelioms dienoms po jo sulaikymo dėl įtariamo pinigų plovimo ir ryšių su kyšininkavimo skandale atsidūrusia Bazilijos statybų milžine.

P. P. Kuczynskio sąjungininkai Kongrese pranešė, kad antradienio naktį eksprezidentas dėl padidėjusio kraujospūdžio buvo paguldytas į vietos kliniką.

Praėjusią savaitę Peru teismas nurodė sulaikyti P. P. Kuczynski 10 parų. P. P. Kuczynski problemos susijusios su 782 tūkst. JAV dolerių, kuriuos prieš daugiau nei dešimtmetį Brazilijos bendrovė „Odebrecht“ sumokėjo jo privačiai konsultacijų įmonei.

Trečiadienį numatytas teismo posėdis, kuriame bus sprendžiama, ar pratęsti jo areštą iki trejų metų.

80-metis eksprezidentas P. P. Kaczynski pernai atsistatydino Kongreso balsavimo dėl jo apkaltos išvakarėse.

Trys P. P. Kuczynski pirmtakai buvo patekę į tyrėjų taikiklį dėl kaltinimų gavus kyšių iš „Odebrecht“. Jiems taip pat pareikšti kaltinimai arba vyksta tyrimas.

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linijaBudi savanoriai konsultantai 8 800 28888I-VII, visą parą
Vaikų linijaBudi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366I-VII, visą parą
Vilties linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centrasKonsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi savanoriai konsultantai 8 80080020 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per 36val.
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/Pokalbiai internetu (angl.chat) Kasdien nuo 18 iki 24 val. Emocinė parama elektroniniais laiškais "Jaunimo linijoje" neteikiama
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijosRašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.ltAtsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiemsRašyti el. paštu: laukiam@artimiems.ltAtsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Messenger ar Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.