Gaisras, įsiplieskęs Bankoko komplekse „Central World“, kur taip pat veikia viešbutis ir biurų pastatas, buvo nedidelis, tačiau dėl jo buvo paskelbta prekybos centro evakuacija.

Priešgaisrinis departamentas nurodė, kad liepsnos jau užgesintos.

Kiek anksčiau Bankoko gubernatorius Assawinas Kwanmuangas žurnalistams pranešė, kad per nelaimę žuvo trys žmonės: vienas įvykio vietoje, o kiti du – ligoninėje, bet vėliau patikslino, jog incidentas pareikalavo dviejų gyvybių. Gelbėjimo tarnybos praneša apie 17 sužeistųjų.

Gubernatorius nurodė, kad gaisras įsiplieskė dokumentų archyve, esančiame aštuntame vieno iš kompleksui priklausančių pastatų aukšte.

„Central World“ valdanti kompanija pranešime sakė, kad žuvusieji buvo jos darbuotojai.

Socialiniuose tinkluose išplito nuotraukų, kuriose matyti tiršti juodi dūmai, kylantys nuo to komplekso, ir į didelę aikštę šalia prekybos centro evakuoti šimtai žmonių.

Taip pat internete išplitusiame vaizdo įraše buvo matyti, kaip vienas asmuo nušoko nuo komplekso pastato.

Gaisras įsiplieskė miesto gatvėse prasidėjus vakarinėms spūstims. Mieste aidėjo greitosios pagalbos tarnybų automobilių sirenos, kai vykdami į nelaimės vietą jie bandė prasisprausti pro transporto spūstis.

Savo pranešimuose „Central World“ nurodė, kad gaisras įsiplieskė apie 17 val. 40 min. vietos (13 val. 40 min. Lietuvos) laiku. Pasak kompanijos, iškart buvo pradėta žmonių evakuacija, o gaisrą ugniagesiams pavyko suvaldyti maždaug po pusvalandžio.

„Central World“ yra įsikūręs kelių sankirtoje, apsuptoje didžiulių prekybos kompleksų, šventyklų ir daugiaaukščių viešbučių, kur apsistoja užsienio turistai. Jis yra netoli svarbios Bankoko geležinkelio linijų sankirtos ir Eravano (Airavano) šventyklos, kur per sprogimą 2015 metais žuvo mažiausiai 20 žmonių.

Gaisras kilo tokiu metu, kai paprastai prekybos centre būna daugybė pirkėjų, atėjusių apsipirkti arba pavalgyti ten esančiuose restoranuose.

Kompleksas „Central World“ buvo vienas iš keleto Bankoko pastatų, padegtų per antivyriausybinius protestus 2010 metais.

Bankoke dega dangoraižis, mažiausiai 3 žmonės žuvo
Foto: AP / Scanpix