Savaitgalį įvykusio sprogimo priežastis vis dar neaiški.

Dauguma aukų yra jaunesnės nei devynerių metų mergaitės, sakoma Jungtinių Tautų vaikų agentūros UNICEF ir JT specialiojo pasiuntinio Jemenui pareiškimuose.

Jemeno husių sukilėliai kaltino vyriausybę remiančią koaliciją įvykdžius antskrydį, bet Saudo Arabijos vadovaujama koalicija paneigė sekmadienį sostinėje surengusi kokių nors antskrydžių.

„Per sprogimą Sanoje... žuvo 14 vaikų, o dar 16 buvo sužeisti ir yra kritinės būklės. Tai UNICEF galėjo patvirtinti, (bet) tikrasis žuvusių ir sužeistų vaikų skaičius tikriausiai didės“, – sakė UNICEF direktorius Artimiesiems Rytams ir Šiaurės Afrikai Geertas Cappelaere.

„Tai įvyko prieš pat pietų pertrauką, moksleiviai buvo klasėse. Per sprogimą išdužo langai, į klases pasipylė šrapnelis ir stiklo šukės“, – sakė jis.

JT ir tarptautinės pagalbos organizacijos paragino ištirti sekmadienio sprogimą, bet kaltųjų nenurodė.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) yra apskaičiavusi, kad nuo 2015 metų, kai Saudo Arabija ir jos sąjungininkai įsikišo į Jemeno konfliktą, siekdami užkirsti kelią vyriausybės pralaimėjimui, žuvo beveik 10 tūkst. jemeniečių.

Žmogaus teisių gynimo grupės sako, kad tikrasis aukų skaičius yra kelis kartus didesnis.

Dėl konflikto milijonai jemeniečių atsidūrė prie bado slenksčio; JT padėtį Jemene vadina didžiausia pasaulio humanitarine krize.

Abi konflikto šalys kaltinamos veiksmais, kurie gali prilygti karo nusikaltimams. Koalicija JT „juoduosiuose sąrašuose“ atsidūrė dėl vaikų žūties.

Saudo Arabija ir jos sąjungininkai kaltina husius tankiai apgyvendintuose rajonuose naudojant civilius kaip gyvuosius skydus.