Pirmadienį organizatoriai paskelbė, kad eitynės įvyks rugsėjo 8 dieną Bosnijos sostinėje, kur per ankstesnius LGBT bendruomenės aktyvistų renginius chuliganai ir radikalieji islamistai puldavo dalyvius.

Nors dalis gyventojų sveikino planus dėl parado, pagrindinė Bosnijos musulmonų politinė partija SDA paragino regiono valdžią uždrausti šią eiseną.

Samra Čosovič Hajdarevič – į regiono tarybą išrinkta SDA atstovė – parašė socialiniuose tinkluose norinti, kad „tokie žmonės būtų izoliuoti ir kuo įmanoma labiau atskirti nuo mūsų vaikų ir visuomenės“.

Komentaruose, kuriuos „Facebook“ vėliau pašalino, nes įžvelgė juose „neapykantą kurstančios kalbos“, politikė pavadino planus rengti gėjų paradą mėginimu „sužlugdyti valstybę ir jos liaudį“.

„Mane pribloškė neigiama reakcija“, – ketvirtadienį išplatintame pareiškime cituojama Europos Tarybos žmogaus teisių komisarė Dunja Mijatovič.

„Raginu šalies politikus susilaikyti nuo viešų pareiškimų, diskriminuojančių ar galinčių pakurstyti neapykantą LGBTI bendruomenei“, – nurodė komisarė.

Ji taip pat paragino Bosnijos valdžią „užtikrinti būtinas sąlygas paradui surengti taikioje ir orioje atmosferoje“.

Bosnijos ir Hercegovinos įstatymai draudžią diskriminaciją, bet nepripažįsta tos pačios lyties santuokų. Be to šalyje, kaip ir daugumoje kitų Balkanų regiono valstybių, itin netoleruojama LGBT bendruomenė.

Maždaug pusė Bosnijos gyventojų yra musulmonai, dar trečdalis – stačiatikiai serbai ir 15 proc. – katalikai kroatai.