Brentonas Tarrantas, kuriam šią savaitę savaitę ruošiamasi iškelti kaltinimus dėl 50 žmonių nužudymo dviejose Kraistčerčo miesto mečetėse, lėšas aukojo 2017 ir 2018 metais, informavo leidinys, remdamasis su tyrimų eiga susipažinusiais šaltiniais Vokietijos ir Austrijos saugumo tarnybose.

Pranešama, kad užpernai australas pervedė iš viso 2 200 eurų.

Laikraščio cituojami šaltiniai Vokietijoje pareiškė, kad lėšos buvo siunčiamos Prancūzijos ultradešiniųjų grupei „Generation Identitaire“.

Vis tik Austrijos vidaus žvalgybos agentūra dar nenustatė, ar visa suma buvo paaukota vienoje šalyje įsikūrusiai organizacijai, patikslino „Der Standard“.

B. Tarrantas taip pat 2018 metais pervedė 1 500 eurų Martinui Sellneriui, Austrijos identiteto judėjimo (IBO) lyderiui.

Pareigūnams sužinojus apie M. Sellnerio galimus kontaktus su australu, aktyvisto bute praėjusią savaitę buvo atlikta krata. M. Sellneris prisipažino gavęs pinigų sumą, bet paneigė, jog palaikė kokius nors ryšius su B. Tarrantu.

Austrijos koalicinė vyriausybė, kurioje dirba ir kraštutinių dešiniųjų stovyklai priskiriama Laisvės partija (FPO), šiuo metu tiria, ar IBO yra teroristinė organizacija. Jeigu ši prielaida būtų patvirtinta, judėjimas būtų uždraustas.

Tokie FPO politikai kaip vicekancleris Heinzas-Christianas Strache stengiasi atsiriboti nuo galimų ryšių tarp FPO ir IBO narių .

Prancūzija taip pat svarsto galimybę išformuoti „Generation Identitaire“ dėl neseniai surengtos prieš imigraciją nukreiptos akcijos vieno administracinio pastato Paryžiaus priemiestyje.

Daug po Europos šalis, įskaitant Austriją, keliavęs B. Tarrantas yra uždirbęs nemažai pinigų – apie 200 tūkst. Australijos dolerių (127 tūkst. eurų) – spekuliuodamas kriptovaliuta, pranešė „Der Standard“.