Laineris, sekmadienį ryte pakilęs iš Adis Abebos skristi į Kenijos sostinę Nairobį, po šešių minučių nukrito ties Debre Zejito miestu, dar vadinamu Bišoftu, esančiu maždaug už 50 km į pietus nuo sostinės. Žuvo visi 149 lėktuvo keleiviai ir aštuoni įgulos nariai.

„Etiopijos delegacija, kuriai vadovauja Avarijų tyrimo biuras (AIB), nuskraidino skrydžio duomenų įrašymo įrenginį ir pilotų kabinos garso įrašymo įrenginį į Paryžių Prancūzijoje tirti“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė oro bendrovė.

Vis labiau skubama ištirti šios katastrofos priežastis, šalims uždraudus eksploatuoti visus lėktuvus „Boeing 737 MAX 8“. Draudimai buvo paskelbti paaiškėjus, kad Etiopijoje sudužęs lėktuvas patyrė panašių problemų kaip Indonezijos bendrovės „Lion Air“ to paties modelio lėktuvas - jis spalio mėnesį irgi nukrito kelios minutės po pakilimo.

Etiopija sakė neturinti įrangos „juodųjų dėžių“ duomenims išanalizuoti, o Vokietija nurodė jų netirsianti, nes negali skaityti „Boeing“ naudojamos programinės įrangos.

JAV Federalinės aviacijos administracijos (FAA) vadovo pareigas einantis Danielis Elwellas sakė, kad skrydžio duomenų įrašymo įrenginys buvo pažeistas.

Kenijoje, kuri per šią lėktuvo katastrofą neteko 32 piliečių, ketvirtadienį ryte per viršūnių susitikimą „One Planet“ dėl klimato kaitos, kuriame dalyvauja Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, buvo paskelbta tylos minutė.